Československé ženy
Language Selection: Česky English po russki
 home page  Site Map  Contact Us
Name Surname Maiden Name Registration Number Birth Death Recruited Assigned Fotky
Friedová
Grunichová
Rubisová
Mušlová Muchová
Diamantová
Pfaufederová
Šišová
Emilie Bauchová Kulichová 9.533/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 NT
Lída Maulisová Novotná 9544/ž 00.00. 1918 22.05. 1944
Marie Civková Kulichová 9.535/ž 00.00. 1923 22.05. 1944 NT
Nina Řeháková Millerová 9.543/ž 00.00. 1924 22.05. 1944
viz 370
Vlasta Tušakovská Pilná 00.00. 1926 00.08. 1944
Adéla Fišlová Ehrenhaftová 783/ž 25.09. 1917 01.06. 1942 zdravotnice
Adéla Kohnová 16.02. 1905 31.07. 1942 krejčovská dílna
Adéla Silbermanová 6.810/ž 12.06. 1891 NT kuchařka
Adéla Framerová
Adéla Altmanová
Afia Vargová
Agafia Hlebavá
Agafia Pavlišincová
Agafie Šimarova Fedorova 01.03. 1921
Agafie Sopková
Agafie Sopková
Agata Rakovciová
Alexandra Šlapáková 9.117/ž 23.04. 1910 15.05. 1944
Alexandra Nováková
Alexandra Imrová Sobotěnková 00.00. 1924
Alexandra Šebjanová 26.03. 1905
Alla Hribová Novická 765/ž 30.03. 1921 00.08. 1943
Alla Karfíková
Aloisie Pacáková v seznamu Vol. Č není
Alojzija Kovačević 00.00. 1925 14.04. 1945
Alžběta Hermannová, JUDr. 257/ž 06.08. 1913 14.02. 1942 vedoucí kanceláře polního soudu, koncipientka
Alžběta Bilaková 15.03. 1914
Alžběta Kovandová 3.750/ž 12.02. 1909 18.12. 1943 náhradní rota, práce v prádelně
Alžběta Šárová ? 21.03. 1944 schopna pomoc. služby v poli
Alžběta Rajmová Hortová 13.809/ž 04.03. 1922 19.06. 1944 k 3. brig.
Alžběta Kratochvílová 14.781/ž 11.05. 1918 01.07. 1944 od NP k Arm. sboru, spojovací prapor spsp
Alžběta
Alžběta Korotková
Alžběta Ďurišová Kratochvílová 00.00. 1918 00.06. 1944
Alžběta Kulhavá
Alžběta Pavelková
Alžběta Zelenáková
Amalie Lancerová 993/ž 15.04. 1894 27.08. 1942 zubní ambulance
Amalie Gablerová 6.774/ž 18.10. 1904 04.01. 1944
Amalie Čápová 16.577/ž 28.08. 1920 05.07. 1944 spoj. prap. spoj. pluk fotky
Amalie Auslanderová
Anastazia Reutová Skutková prádelna
Anastázie Růžičková Kurinová zdravotnice
Anastazie Hudečková 3.780/ž 01.05. 1916 18.12. 1943 Náhradní rota-prádelny
Anastazie Petruščáková
Anastazie Hudečková ošetřovatelka
Anastazie Sysaková
Anastazie Kučerová
Anastazie Bartejsová Kozáková 00.00. 1927 10.06. 1944
Anastazie Němcová Kulichová 9.534/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 NT
Anastazie Kucharová 6.858/ž 04.01. 1919 19.01. 1944 schopna pom. sl. v poli
Anastazie Prošková ? 25.11. 1925 23.06. 1944
Anastazie Demjanová Čubriková 14.721/ž 16.12. 1921 15.07. 1944 spojovací prapor, polní pekárny fotky
Anastazie Serňuková
Anastazie Sisáková
Anastazie Pospíšilová
Anastazie Škutková
Anastázie Markupová Kučerová 00.00. 1925 00.07. 1944
Anděla Haida Beníčková 2146749 08.10. 1913 řidička
Anežka Frešlová dětský domov
Anka Šeatović 00.00. 1924
Anna Králová Valentová 478/ž 23.05. 1906 03.03. 1942 zdravotnice
Anna Kakutová 646/ž 23.02. 1923 08.04. 1942 zdravotnice
Anna Raichlová 7.225/ž 23.11. 1894 22.02. 1982 29.02. 1944 v péči sociálního referátu NT
Anna Benešová-Juckerová Benešová 742/ž 12.03. 1910 10.07. 1998 16.05. 1942 zdravotnice,spojařka
Anna Šuttová, Beranová Perná 857/ž 18.02. 1909 26.03. 1931 00.06. 1942 dětský domov ppor.
Anna Šimáčková 995/ž 23.06. 1908 27.08. 1942 sociální referát
Anna Witmanová 999/ž 24.07. 1915 27.08. 1942
Anna Deylová Ptáčková 1074 02.09. 1923 30.11. 1942 zdravotnice
Anna Maiková Boušová 27.11. 1922 05.04. 1943 zdravotnice
Anna Gerigová 17.03. 1922 důst. Jídelna
Anna Halasová 05.04. 1905 zdravotnice
Anna Kovtanová
Anna Ljavinecová
Anna Maletavá radiotelegrafistka
Anna Maskalová
Anna Mišková
Anna Peregiňová
Anna Sinkovičová
Anna Maďarová zdravotnice
Anna Řehulková či Reková Hriňová
Anna Radová Ščurová 3213/ž 00.00. 2008 21.06. 1943 PL- dělostřelectvo
Anna Ťuchová zdravotnice, baterie PLD
Anna Hricáková důst. Jídelna, 2.paradesantní brigáda
Anna Rozenbaumová 3.734/ž 16.06. 1923 26.08. 1943 2. parabrigáda
Anna Fialová 2.905/ž 22.08. 1904 26.09. 1943 krejčovská dílna
Anna Zinglová 6.790/ž 10.06. 1903 04.01. 1944 prádelna
Anna Malínská 25.05. 1889 04.01. 1942 v péči soociálního referátu
Anna Gerková
Anna Semenďáková Benešová 00.00. 1920 00.08. 1944
Anna Andreová
Anna Dusová Bártová 00.00. 1926 00.07. 1944
Anna Borská Branachová
Anna Garnicová
Anna Pišlová 00.00. 1919 00.00. 1949 00.05. 1943
Anna Sigmundová
Anna Tenglerová 00.00. 1922 10.06. 1944
Anna Gelbová Hokešová 9.528/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 NT
Anna Kulichová 9.532/ž 00.00. 1924 00.00. 1972 22.05. 1944 NT
Anna Fleischerová 9.766/ž 30.05. 1944
Anna Keková 13.833/ž 19.10. 1921 15.06. 1944 pomoc služba v poli fotky
Anna Morávková 13.853/ž 07.03. 1927 15.06. 1944 telefonistka, 3.brigáda fotky
Anna Maříková 13.854/ž 25.02. 1926 15.06. 1944 od NT k spoj. prap. arm. sb. fotky
Anna Pastorková 13.865/ž 20.02. 1920 01.07. 1944 od NT k Arm. sboru intend. park spsp
Anna Čápová 16.578/ž 25.11. 1925 05.07. 1944 spsp fotky
Anna Hudáková Isáková 16.581/ž 07.10. 1918 15.07. 1944 3. brig. spsp
Anna Hisemová
Anna Mikuláková
Anna Savščincová
Anna Sasinová
Anna Redejová
Anna Perembešová
Anna Alexandrová Bismaková 145.720/ž 15.09. 1921 15.07. 1944 spojovací prapor
Anna Nilabovičová
Anna Cmundóvá
Anna Rážová 00.00. 1927 00.00. 1991 00.06. 1944
Anna Věnunková v seznamu Vol.Č. není
Anna Čermáková
Anna Roušalová 00.00. 1922 00.09. 1944
Anna Sejfová
Anna Kohnová
Anna Kelnarová Otmarová 00.00. 1922 00.00. 1983 10.06. 1944
Anna Rajšová
Anna Benešová Volfová 00.00. 1900 00.00. 1952 00.00. 1944 také pod č. 812
Anna Bogušová
Anna Valovšiková Není to Valoušková Anna VČ pod č. 851
Anna Ratušková
Anna Repaská Martínková 00.00. 1923 00.04. 1944
Anna Golová
Anna Štancová
Anna Babuchová dětský domov
Anna Beregová
Anna Maryčová
Anna Maletová
Anna Dombrovecká
Anna Čermáková 00.00. 1926 00.01. 1944
Anna Gysemová
Anna Valášková 00.00. 1921 00.05. 1944
Anna Volfová Anna Volfová také č. 715
Anna Zichová km.č. 13117/m 17.11. 1923 19.10. 1944 00.04. 1944 spojařka, 1. pěší brigáda štáb dělostřelectva
Anna Tomaševská 00.04. 1944
Anna Kozlíková 00.00. 1920 00.04. 1944
Anna Novotná 00.00. 1920 00.04. 1944
Anna Hajná Valoušková 9.557/ž 00.00. 1921 00.05. 1944 štábní rota důst. jídelna
Anna Jelínková Blažková 00.00. 1918 00.07. 1944
Anna Hrubanová
Anna Karbanová
Anna Korolová
Anna Šenkbauerová Kvapilová 00.00. 1925 00.05. 1944 spojka u autoroty
Anna Rážová 00.00. 1927 00.00. 1991 00.06. 1944
Anna Čvorková 00.00. 1923
Anna Dušková 00.00. 1922
Anna Koláčková 00.00. 1923
Anna Lojblová 00.00. 1924
Anna Velická 00.00. 1926 pěšák, 2. prapor
Anna Buríková
Anna Čaniová
Anna Častvenová
Anna Durčianská
Anna Ďuríková
Anna Ferková
Anna Kohútová
Anna Kubečková
Anna Labátová
Anna Leníková
Anna Lomenová
Anna Očojevová
Anna Pixadesová
Anna Plachtinská
Anna Ralbovská
Anna Srúková
Anna Stupavská
Anna Šimeková
Anna Šímová
Anna Turanová
Anna Viziová
Anna Malá
Anna Poláková
Anna Stoklásková
Anna Vantochová
Anna Radojčić 00.00. 1922
Anna Kurucová 00.00. 1926 pěšák, 2. prapor
Anna Fršteková pěšák, 2. prapor
Anna Čeliković 00.00. 1924 00.04. 1944
Anna Černá Bobiková 3. brigáda- zdravotní služba
Anna Marie Paščuková 9.547/ž 00.00. 1914 22.05. 1944
Anna Marie Faltusová Procházková 19.04. 1919 řidička
Anna/Ankica Hosiová/Hosjak 00.00. 1923 22.02. 1944
Antonie Muchová Záveská 858/ž 13.06. 1913
Antonie Rachovská Janíčková ? 13.10. 1923 15.01. 1944 pomocné služby
Antonie Vospálková Bílková 00.00. 1925 00.04. 1944
Antonie Vavřečková, Vranková Paterová 00.00. 1922 10.06. 1944
Antonie Kubísková Veselá 14.097/ž 02.10. 1925 19.06. 1944 1. brig. spsp
Antonie Tokmačová
Antonie Cupalová Bílková 00.00. 1924 00.00. 1944
Antonie Jupová, Máchová Jonová 00.00. 1923 00.00. 1992 00.05. 1944
Antonína Takmačeva Sidonova 13.01. 1909
Antonína Fricová 13.783/ž 20.05. 1923 19.06. 1944 od NT k 3. brig.
Arnoštka Bermanová 6.776/ž 18.06. 1892 11.02. 1942 prádelna náhradní pluk
Augusta Kahanová
Barbora Drobná 00.00. 1923
Běla Goldbergerová,či Zlatníková Eisensteinová 997/ž 10.12. 1918 27.08. 1942 zdravotnice
Bella Klingelová
Berta Spitzerová, Široká Sladkusová 476/ž 25.10. 1915 06.03. 1942 osvěta, zapisovatelka polního soudu
Berta Kriesová Steklová 20.07. 1920
Berta Gricová
Berta Šnicerová
Berta Golová, MUDr.
Bety Šepsová
Blanka Bodnarová 10.08. 1907 zdravotnice
Bohumila Salnerová
Bohumila Horáková
Bohumila Radová
Božena Vrbenská, MUDr. 10.01. 1910 zubní lékařka
Božena Gottfriedová
Božena Raichová
Božena Ivanová Fialová/Koutná 6.772/ž 18.05. 1927 04.01. 1944 2.paradesantní brigáda
Božena Majorová
Božena Kočíková
Božena Lenochová
Božena Odstrčilová Janečková 9.529/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 NT
Božena Culková 14.768/ž 11.03. 1923 20.06. 1944 schopná pomocné služby
Božena Vávrová 00.00. 1924 00.04. 1944
Božena Entová
Božena Labátová
Břetislava Václavíková Vokáčová 00.00. 1926 10.06. 1944
Broňa Šulingerová
Bronislava Brücknerová 983/ž 03.07. 1920 13.08. 1942 zdravotnice
Bronislava Rinzlerová 05.04. 1905
Cecilie Eliášová Maslejová 26.07. 1922 spojařka
Cecilie Kanjuková
Cecilie, Vasilina otec Jan Slivková 1407/ž 10.01. 1924 1944-07-14-Šandrovo,okr.Chust fotky
Celina Šternová
Charlota Nová
Cíla Neumannová 6.78O/ž 01.08. 1906 oprava prádla
Dajana Bitoková
Danica Bláhová
Danuta Drnková Čermáková 882/ž zdravotnice
Dari Freudová 13.794/ž 06.10. 1930 15.06. 1944 pom. služby jako elév
Darinka Kalendar zdravotnice fotky
Dina Solomonovičová 6.818/ž 17.03. 1918 05.02. 1944 pom. služby v zázemí, kuchařka švadlena
Dina Jasyová
Dina Feiglová
Dina Žaliová
Dobromila Poloková Šebestová 00.00. 1921 00.04. 1944
Dolores Prchalová Šperková 200398 17.09. 1915 01.05. 1990 zpravodajská důstojnice
Dora Spengerová
Dora Frischlingová
Dora Meklerová
Dore Raabová
Edit Poláková
Edita Neuwirthová Tobiášová 756/ž 20.07. 1924 16.05. 1942 zdravotnice, spojařka
Edita Schreierová 14.803/ž 16.03. 1926 01.07. 1944 3. brig. spsp
Edita Birnbergová 15.249/ž 24.06. 1924 01.07. 1944 3. brig.
Edita Felsenbergová
Edita Zochovická řidička
Edita Bassová
Edith Rudingerová 2117443 meteorologická služba
Edith Sedláková Hermannová 214843 03.03. 1926 05.10. 1945 pozemní personál, 311. čs. bomb. peruť
Edith Greig, Weitzenová Nettlová 2062287 29.09. 2011 odposlechy posádek německých letadel a letišť
Elena Mriková 25.03. 1905
Elena Rumanová
Eleonora Scharfová 529/ž 20.04. 1901 11.03. 1942 zdravotnice
Eleonora, Tamchinová
Elfrida Halmová Redingerová 14.794/ž 18.10. 1925 10.07. 1944 spsp
Eliška Reichová 15.04. 1898 důst. prádelna, sanitářka
Eliška Felsenbergová
Elizabeta Balíková Kulhánková 3457/ž 07.04. 1909 26.08. 1943 kuchyně mužstva
Elsa Rabinerová 6.805/ž 28.05. 1899 NT pomocná služba
Elsa Perelmanová 14.788/ž 07.12. 1909 01.07. 1944 1. brig. spsp
Elsa Weissová
Elsa Valerová
Ema Havasová, MUDr. sociální referát, vedoucí dětského domova(Jefremov)
Ema Zifferová
Emča Kulhánková
Emila Čvančarová
Emilia Šimečková Pacáková 9.546/ž 00.00. 1924 22.05. 1944
Emilia Bastagová
Emilie Müllerová 27.06. 1922 06.05. 1942
Emilie Ptáčková 2.904/ž 27.02. 1903 26.09. 1943 ošetřovatelka
Emilie Závodská Kudrnová 00.00. 1925 00.08. 1944 zdravotnice, 3.brigáda
Emilie Bečková 10.06. 1944
Emilie Pritoluková Camprová 00.00. 1925 10.06. 1944
Emilie Holečková
Emilie Svítková Krejčíková 00.00. 1925 00.04. 1944
Emilie Řepíková Klabanová 10.06. 1944 skladnice, výstrojní sklad
Emilie Filipová
Emilie Kastnerová Martínková 00.00. 1919 00.04. 1944
Emilie Pendíková
Emilie Šulcová
Emílie Pospíšilová 9.550/ž 00.00. 1916 22.05. 1944 rtn.
Emilie Kozáková 9.738/ž 02.06. 1944
Emilie Mackovčinová Vondrová 13.352/ž 16.12. 1922 02.06. 1944
Emilie Chaloutová, Jarmarová Čurdová 13.780/ž 17.01. 1923 19.06. 1944 od NT k 1. brig.
Emilie Marková Divišová 13.784/ž 28.02. 1922 15.06. 1944
Emilie Kozáková Veselá 14.098/ž 11.10. 1926 19.06. 1944 3.brig. pomoc. služba
Emilie Andršová 16. 576/ž 11.10. 1927 05.07. 1944 elév
Emilie Kubištová 15.349/ž 20.04. 1915 10.07. 1944 3. brig.
Emilie Barboriaková Zajícová 00.00. 1920 00.07. 1944
Emilie Eisnerová
Emilie Engelmanová 04.03. 1905
Emilie Sabadošová Tomšová 00.00. 1917 00.00. 1990 00.04. 1944
Emilie Jankovcová 00.00. 1915 00.04. 1944
Emilie Štěpanovská Somolová 00.00. 1919 00.00. 1994 00.05. 1944
Emilie Melčová Částková 24.08. 1914 01.01. 1943
Emilie Skalická
Emilie Bastagová
Erika Weissová
Ester Glücková
Etela Katzová
Etelka Vyrániyová 16.589/ž 18.07. 1925 03.07. 1944 spsp
Eudokie Manincová 16.442/ž 15.11. 1911 01.07. 1944 od NP ke spoj.prap .sboru spsp
Eugenie Drbohlavová
Eugenie Nosková 14.116/ž 20.05. 1922 19.06. 1944 3. brig. spsp
Eugenie Ljačšenková
Eva Kočanová Markovičová baterie PLD
Eva Havejová dětský domov
Eva Adlerová Jakubovičová 13.369/ž 16.07. 1926 05.07. 1944 spojovací prap. arm. sboru fotky
Evdokie Sidejová
Evica Velagić
Evža Bulíčková
Evženie Laštovičková 977/ž 02.12. 1906 00.00. 1943 sestra v dětském domově
Evženie Czerkesová Mesnerová 00.00. 1924 00.00. 1988 00.05. 1944
Evženie Paterová 10.06. 1944
Evženie Englová Flengrová 9532/ž 00.00. 1924 22.05. 1944 NT
Evženie Kopčáková Vígnerová 9.560/ž 30.03. 1924 21.11. 1944 čsas -tr. des. dnem 1945
Evženie Lukačková Vyletělová 00.00. 1925 00.00. 1987 10.06. 1944 spojařka, 2.brigáda
Evženie Trykynová
Evženie Jirsáková Beranová 00.00. 1923 00.08. 1944
Evženie Ungerová Červená 00.00. 1991
Evženie Příbramská
Felicie Windholzová
Felicita Vyndholzová
Filomena Jilmová Tobiášová 740/ž 12.07. 1923 16.05. 1942 zdravotnice
Františka Kleinbergová 996/ž 22.10. 1911 27.08. 1942 zdravotnice
Františka Löšnerová 14.02. 1897 26.09. 1943 důst. prádelna
Františka Honcová
Františka Richterová Kašparová 9.530/ž 00.00. 1919 22.05. 1944
Františka Knoppová 9.732/ž 02.06. 1944 od NT k čs.arm. sb. pomocná rota
Františka Ludvíková 13.716/ž 02.02. 1917 01.07. 1944 Arm. sbor štáb. rota
Františka Freudová
Františka Kchopová 00.00. 1912 00.00. 1978 00.05. 1944
Františka Honsová Kholová 00.00. 1920 00.08. 1944
Františka Hladíková Macků 00.00. 1925 pěšák, 2. prapor
Františka Pokorná 00.00. 1927
Františka Genderová Vávrová 00.00. 1945
Františka Genderová 00.00. 1944
Františka Marešová Hradcová
Františka Březinová
Františka Koudelová
Františka/Fana Benáková
Frída Witriolová 918/ž 28.11. 1910 17.07. 1942 důst.prádelna, kuchařka
Frída Fuxová
Frideta Blumová
Fruma Hlaváčová 01.05. 1909 zdravotnice, telefonistka
Galina Ďurčaková Kliglová 9.531/ž 00.00. 1920 00.00. 1991 22.05. 1944 NP štábní rota
Galina Ipifanceva
Galina Kalinina Přibylová 745/ž 20.12. 1921
Geletiová Maskovcinová
Gerda Steinerová
Germana Keršnerová
Gertruda Englová MUDr. Frankensteinová 219/ž 16.02. 1910 11.02. 1942 lékařka fotky
Gertruda Rávková-Borská 916/ž 10.03. 1922 17.07. 1942 kuchařka
Gertruda Herškovičová 24.05. 1912 04.03. 1943 pomocné voj.služby v zázemí
Gertruda Florová 14.772/ž 28.09. 1921 10.07. 1944
Gertruda Forscherová
Gertruda Wolfová
Gertruda Hanáková
Gisela Mermelsteinová 8.744/ž 25.12. 1916 24.04. 1944 pomocná služba, švadlena
Gisela Gottfriedová
Gisela Weisová
Greta Šmoldasová Goldmannová 782/ž 13.12. 1919 00.00. 1990 01.06. 1942 zdravotnice, spojařka
Greta Singerová Bendinerová 784/ž 05.10. 1916 17.11. 1994 01.05. 1942 zdravotnice fotky
Gréta Jantzerová 11.09. 1914 ošetřovatelka
Gréta Pomerančová 30.03. 1920
Gréta Marguliesová Paulová 6.802/ž 05.01. 1917 05.01. 1944 pom.rota 1.brig.
Gréta Líbezná km.č.7161 17.11. 1909 náhr. rota,polní prokuratura, 3. brigáda zdrav. rota
Gréta Pišlová
Gréta Kohnová
Hafie Škiravá
Halina Vorobcová 1340 04.01. 1919 12.01. 1943 zdravotnice
Halina Holbová Šimanovská 00.00. 1923 00.07. 1944 evidence vojáků
Halina Blumová
Halina Klímová 00.00. 1920 00.05. 1944
Halina Lysá
Hana Wietmanová důst. prádelna
Hana Rosenbaumová radistka
Hana Grossová řidička
Hana Filipovičová Hlošková 26.11. 1921 00.00. 2009 01.03. 1943 administrativa, překlady z angličtiny do češtiny
Hana Jonášová opravářka nákladních aut
Hana Nettelová opravářka nákladních aut, později skladnice
Hana Pavlů Pfefferkornová
Hana Popelíková zásobovací důstojnice RAF
Hana Fischl Vogelová 2098118 20.06. 1913 tlumočnice u 311. čs. bomb. perutě
Heda Belaková 6.792/ž 12.07. 1910 29.01. 1944 osvěta 2.parabrig.
Hedvika Horsteinová 29.03. 1905
Hedvika Tulová
Helena Petránková, PhMr. Ackermannová 220/ž 19.04. 1904 21.08. 1968 11.02. 1942 lékárnice, vedoucí lékárny
Helena Grossová 6.781/ž 26.06. 1908 04.01. 1944
Helena Titová Dymáková 9.521/ž 17.03. 1925 22.05. 1944 telefonistka
Helena Pavličová Mrázová 00.00. 1926 00.04. 1944 fotky
Helena Hlívková zdravotnice, 3.brigáda
Helena Kvašovská Bártová 00.00. 1923 10.06. 1944
Helena Gazdíková
Helena Hrubá
Helena Kurachová
Helena Rotová
Helena Gregorová Tamchinová 00.00. 1923 00.07. 1944
Helena Klimentová Zítková 00.00. 1923 00.00. 1957 00.05. 1944
Helena Segetová
Helena Macháčková 9537/ž 22.05. 1944
Helena Opanevičová 9.652/ž 27.05. 1944 3. brig. od 1944-08-01k NT
Helena Sulenková 6.813/ž 07.01. 1914 29.01. 1944 pom. služba v zázemí
Helena Boblachová Nováková 13.315/ž 30.11. 1925 02.06. 1944
Helena Pešková Petrasová 26.11. 1926 00.00. 1981 00.05. 1944 tankový pluk, samopalnice rtn
Helena Křikavová Albrechtová 13.436/ž, 00.01. 1923 10.05. 1944 3-brig-intendance-zásob.
Helena Horáčková
Helena Kadavá Luťanská 19.03. 2018 01.04. 2009 zdravotnice fotky
Helena Romanová
Helena Šolembová
Helena Hlušková 29.03. 1905
Helena Matrincová
Helena Rusinová
Helena Grossmanová
Helena Dzjobasová
Helena Medvědová Červenková 00.00. 1920 00.07. 1944
Helena Ačová
Helena
Helena Prokešová Průšová 00.00. 1921 00.09. 1944
Helena Kučerová 00.00. 1923 00.04. 1944
Helena Klepková
Helena Husáková Krupařová 00.00. 1919 00.08. 1944
Helena Šterkezová Radvanská 00.00. 1924 00.00. 1944
Helena Motrincová Bisahová-Ševčíková 14 740/ž 13.03. 1919 25.07. 1995 20.07. 1944 Náhradní pluk fotky
Helena Buschová
Helena Krausová
Helena Kramerová
Helena Polívková řidička
Helena Valtrová
Helene Pátečková Fröhlichová 13.04. 1917 překladatelka
Heňa Proňská 10.06. 1944
Hermína Herschlovičová 3.779/ž 21.10. 1903 01.09. 1943 prádelna pomocná služba
Herta Fleischmannová Schlachetová
Herta Gotfriedová
Herta Wurzingerová řidička
Hilda Veselá Klauová 17.425/ž zdravotnice
Ida Davidovičová 964 10.12. 1912 13.08. 1942 zdravotnice-ppor
Ida Farkašová 4.248/ž 12.01. 1915 23.10. 1943 ošetřovatelka
Ida Paulová 29.03. 1905
Ida Schröttrová
Ida Marie Sudická Šumová 2146048 14.03. 1916 14.04. 1992 meteorologická služba
Ilsa Šifová 643/ž 16.05. 1915 písařka
Ilsa Pachtová 15.376/ž 31.07. 1920 15.11. 1944 od NP k pomocné službě
Ira Rosendlerová
Irena Pešová Abrahámičová 6.631/ž 21.03. 1923 04.01. 1944
Irena Štecová
Irena Ševelerová
Irena Sikurinecová
Irena ( Jiřina) Malínská Šmidtová 00.00. 1925 00.04. 1944
Irina Kyžček 00.00. 1926 00.08. 1944
Irina
Irina Hanáková Houbanová 19.12. 2009 3. brigáda, zdravotnice-ošetřovatelka
Irma Vlčková 3.143/ž 01.02. 1905 26.09. 1943 ošetřovatelka, dětský domov
Ivka Košňářová 00.00. 1928
Izabela Kleinová
Jana Tůmová 2.paradesantní brigáda
Jana Maletová 2. paradesantní brigáda
Jana Čemáková
Jana Golubová
Janina Černá Malínská 985/ž 09.12. 1923 13.08. 1942 zdravotnice
Janina Weberová-Vrbová Rajzová 20.07. 1925 19.03. 1944 4.odd. štáb 1. brig. ppor.
Janina Mušková
Janja Raková velitelka zdravotnického praporu
Jarmila Halbrštátová Kaplanová 855/ž 00.00. 1924 16.06. 1942 zdravotnice, spojařka
Jarmila Losňáková 01.01. 1912
Jarmila Schlesingerová 13.657/ž 29.12. 1920 20.06. 1944 pomocná služ. zázemí
Jelena Klossovská
Jelizaveta Bilaková
Jevdokie Bohušová
Jevdokie Sigijová
Jevdokie Poljaničková
Jiřina Jandová Neubauerová 651/ž 27.02. 1926
Jiřina Predmerská Somolová 806/ž 06.06. 1920
Jiřina Kopoldová Švermová 23.09. 1923 14.02. 2009 spojařka u štáb.roty 1. brig., praporu sboru a osvěty
Jiřina Lucuková opakuje se na č. 425
Jiřina Vítková Svobodová 00.00. 1925 00.07. 1944
Jiřina Hálová Flengrová 9.524/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 Sbor štábní rota
Jiřina Lucuková 9.536/ž 22.05. 1944 NT
Jiřina Martanová Kostková 13.550/ž 04.07. 1926 10.06. 1944 od NT k 3. brig.
Jiřina Voženílková 14.091/ž 15.11. 1925 19.06. 1944 3. brig. spsp
Jiřina Hlaváčková Křivková 00.00. 1925 10.06. 1944
Jiřina Zárecká Suchá 00.00. 1925 00.04. 1944 zdravotnice
Jiřina Blažková
Jiřina Tonderová Ascherová 2130822 15.10. 1919 radarová operátorka
Jiřina Jiráková Křížková 26.890/Ž 20.10. 1926 00.00. 2016 22.01. 1945 zdravotní služba
Jiřina Irena Kulichová Linhartová 00.00. 1925 00.08. 1944 zdravotnice, 3.brigáda
Jolana Silbigerová 13.04. 1910 výstrojní sklad
Jolana Sotáková 2. paradesantní brigáda
Jolana
Jolana Ludmila ? Veijnarová Valentová 00.00. 1919 00.00. 1984 00.05. 1944
Josefa Valentová 765/ž 30.04. 1904 00.05. 1942
Josefa Mutlová
Josefa Beranová Není v seznamu Vol. Čechů
Josefa Eli Reicinová 26.02. 1909 dětský domov
Josefína Marshalová 14.07. 1898 20.04. 1944
Josefina Hornová
Joy Mžourková, Kadečková Turner 426881 06.12. 1921 radiová/souřadnicová operátorka
Jozefina Veltrusky Kerec 00.00. 1925 00.00. 1943 zdravotnice, od listopadu 1944 pomocný sanitní referent u 3. praporu
Julia Hricová
Julie Dymunová
Julie Jackovičová
Julie Korolová
Julie Tivodarová baterie PLD
Julie Berčová
Julie Jandíková 00.00. 1923 kuchařka
Justina Urbánková Babičinová 14.12. 1922 10.06. 1943
Kalina Mulitová Rakovciová baterie PLD
Karla Kipplová 13.832/ž 02.05. 1929 15.06. 1944 vojín-elév fotky
Katarína Birešová
Katarína Cerovská
Katarína Dudášová
Katarína Dolinajová
Katarína Greisengerová
Katarína Hricová
Katarína Hudecová
Katarína Jakušová
Katarína Kaňová
Katarína Klementová
Katarína Kocková
Katarína Kopčoková
Katarína Kubincová
Katarína Lonichová
Katarína Poliáková
Katarína Sikorová
Katarína Tomanová
Katarína Vargová
Katarína Žilová
Kateřina Taussingerová 3.737/ž 29.11. 1910 26.08. 1943
Kateřina Raiduková
Kateřina Romanková
Kateřina Holubová 00.00. 1926 00.04. 1944
Katica Kasunić 00.00. 1927
Kira Skokanová, Finkelsteinová 4.418/ž 07.03. 1921 18.12. 1943 telefonistka
Klára Raichlová ?
Klára Rejschová
Klaudie Mesnerová 00.00. 1914 00.03. 1944
Kristina Griegová 09.09. 1944 3. brigáda,baterie PLD
Kristina Hricuková
Květa Levkovicová
Květoslava Kuklová Ondráčková zdravotnice, radiotelegrafistka
Lea Kohnová 00.00. 1924 fotky
Lenka Pfefferkornová
Leokadia Delatovská 13.782/ž 09.07. 1923 19.06. 1944 3.brig.
Leokadia Šantrochová 13.908/ž 24.12. 1924 19.06. 1944 3. brigáda spsp
Leonora Rausnitzová 6.783/ž 01.11. 1897 04.01. 1944 sestra na ženské ambulanci
Libuše Spačková
Libuše Ditrichová
Libuše Hrudková
Libuše Kozáková
Libuše Koptová
Libuše Mrázková Novotná 20.12. 1925 09.09. 1944 10.06. 1944 1. brigáda, 2. dělostřelecký pluk, spojařka
Libuše Krinická Rališová 00.00. 1919 00.04. 1944
Libuše Veverková, Isopová Soldonová 00.00. 1925 00.07. 1944 baterie PLD
Libuše Šimanovská 00.00. 1903 00.07. 1944 tlumočnice gen.Kratochvíla
Libuše Mezenská 00.00. 1922 00.04. 1944
Libuše Ditrichová Rampasová 00.00. 1922 00.07. 1944
Lída Kolomazníková 13.830/ž 09.08. 1924 15.06. 1944 pomocná služba v poli fotky
Lída Valešová 16.587? 07.03. 1925 10.07. 1944 3. brig.
Lída Doležalová Jonášová 00.00. 1923 00.00. 1988 00.00. 1944 spojařka na štábu
Lída Novotná Králová 00.00. 1918 00.05. 1944
Lina Steinerová 01.10. 1907 zdravotnice
Lina Gelobterová
Líza Heršlovicová 6.947/ž 12.11. 1929 29.01. 1944 vojínka, elév
Líza Štekerová
Líza, Šura, SoŇa Eisensteinová 6.768/ž 10.05. 1893 04.01. 1944 švadlena
Ljuba Meierová 4.417/ž 01.12. 1919 18.12. 1943 zdravotnice
Ljuba Čilipková
Ljubica Lazić 00.00. 1926
Ljubica Jevrosimović 00.00. 1926
Lucie Maulisová 9.539/ž 00.00. 1919 22.05. 1944 čs. sam. brigáda
Lucille Malvina Wilson Schulhofová 2130870 27.10. 1915 písařka
Ludmila Bičišťová Matušková 1110/ž 04.08. 1924 21.02. 2005 30.11. 1942 zdravotnice
Ludmila Turbina Winterová, MUDr. 3.999/ž 25.08. 1915 lékařka
Ludmila Kostrhůnová 6.677/ž 02.08. 1897 15.11. 1943 ošetřovatelka, dětský domov
Ludmila Novická 6.942/ž 24.05. 1804 04.01. 1944
Ludmila Perná 110.459/ž 06.07. 1880 29.01. 1944 v péči sociálního referátu
Ludmila Popovičová 8.576/ž
Ludmila Krestovozdviženská 00.00. 1918 zdravotnice
Ludmila Vaňková Cinnertová 00.00. 1914 10.06. 1944
Ludmila Lorencová Jansová 00.00. 1924 00.07. 1944
Ludmila Jirásková baterie PLD
Ludmila Frölichová Vaňurová 14.771/ž 08.04. 1908 do 1945-01-06 přemístěna k NR
Ludmila Nepovímová 13.857/ž 27.01. 1925 19.06. 1944 od NT k 1.čsas štáb,. rota spsp
Ludmila Štreusová 13.905 06.07. 1926 19.06. 1944 od NT k Arm. sboru spojovací prapor spsp
Ludmila Picajová
Ludmila Bubnová 00.00. 1917 00.08. 1944
Ludmila Filuajeva
Ludmila Bumbalková
Ludmila Rajcinová Kovandová 00.00. 1921 00.04. 1944
Ludmila Vejnarová Valentová 9.556/ž 00.00. 1919 00.00. 1984
Ludmila Kašparová Krejčíková 00.00. 1919 00.00. 1944
Ludmila Barešová Možná řidička
Ludmila Mlejnková, Nevečeřalová Tesárková 2092047 14.04. 1908 kuchařka
Ludvika Kohnová
Luise Abrahams Kramerová 445254 21.05. 1910 meteorologická služba
Lydie Tobiášová 739/ž 20.01. 1921 16.05. 1942 zdravotnice, spojařka
Lydie Štímová Obstová 281 21.12. 1921 08.01. 1943 zdravotnice
Lydie Horálková Studničková 6.788/ž 16.02. 1925 04.01. 1944 2.paradesantní brigáda
Lydie Livingová
Lydie Vlasáková Réblová 00.00. 1926 00.00. 1984 00.04. 1944 ppor.
Lydie Rodáková Michálková 9.542/ž 00.00. 1922 22.05. 1944
Madla Šmídová
Magda Kováčová 6.635/ž 08.07. 1923 04.01. 1944 radiotelegrafistka, 2.paradesantní brigáda 2 parabrigáda
Magda Majerovičová
Maja Rubinsteinová Volkova 6.786/ž 26.04. 1924 04.01. 1944
Maja Dočkalová Afanasijeva 27.03. 1924 písařka, tlumočnice, spojka
Malči Gerstmanová
Malvína Fantová Friedmannová 223/ž 01.03. 1917 11.02. 1942 zdravotnice
Malvína Schulzingerová 05.01. 1917 04.01. 1944 pomocnice v kuchyni
Margareta Lanská Doriová 24.05. 1920 baterie PLD
Margareta Rytířová Schneiderová 2105166 23.12. 1926 elektromontérka, ke konci války 310. čs. bomb. peruť
Margarita Medvědová 9.176/ž 19.03. 1927 17.05. 1944 pom. služba
Margarita Kohnová
Margarita Kiplová
Margarita Baranovská Sarkaničová radistka štábu 4. brigády fotky
Margita Kovalová, Ing. 998/ž 11.01. 1915 27.08. 1942 osvěta
Margita Novosadová 6.636/ž 24.11. 1920 04.01. 1944 radiotelegrafistka, 2.paradesantní brigáda
Margita Hausmannová
Margita Rungailová
Margita Müllerová
Margita Chlupáčová Hubertová
Maria Ušovská
Maria Bergmanová důst. jídelna
Maria Ternavčuková
Maria Levorová Pidjurina 8.385/ž 01.08. 1923 15.04. 1944 pomocná služba v poli
Maria Kozáková Melasová 9.540/ž 00.00. 1914 22.05. 1944
Maria Morkesová
Maria Gušovská
Maria
Mária Bzovská
Mária Cerovská
Mária Cinkotská
Mária Fitošová
Mária Gierová
Mária Grňová
Mária Heverová
Mária Horniaková
Mária Kriváková
Mária Kukavská
Mária Lenčová
Mária Melichová
Mária Mikušová
Mária Mojžíšová
Mária Myjavcová
Mária Notová
Mária Pribišová
Mária Psotová
Mária Tušiaková
Mária Vozárová
Mariana Bermanová 6.784/ž 26.06. 1921 04.01. 1944 3.brigáda- 1945-02-01 svob.
Marie Ljalková, Navrátíková, Lastovecká Petruščáková 477/m 00.00. 1920 03.06. 1942 odstřelovačka,zdravotnice-řidička
Marie Neubauerová 652/ž 19.10. 1905 důst. prádelna
Marie Kvapilová Pišlová 927/ž 00.00. 1921 23.07. 1942 zdravotnice, spojařka
Marie Battová Valentová 00.00. 1910 00.05. 1942 krejčovská dílna
Marie Feráková, Pernikářová 07.09. 1917 pom. voj.služba v zázemí-voj. mise, fotky
Marie Čerevková 12.08. 1912 důst. Jídelna
Marie Fedorčíková Pohoriljaková 16.05. 1918 25.05. 1943 spojařka - radistka
Marie Forzánová 24.09. 1918
Marie Kopčová 3120 09.05. 1922 10.06. 1943 radistka spojovací roty 1.brigády, účast v SNP
Marie Krivaničová
Marie Logojdová
Marie Havryluková Mlavcová
Marie Roščincová
Marie Ruščáková
Marie Kaliová 18.01. 1921 21.06. 1943 radistka spojovací roty 1.brigády, účast v SNP
Marie Mikulinová
Marie Šafránková
Marie Perestová zdravotnice
Marie Petruňová Michálková 3.459/ž 21.07. 1922 26.07. 1943 2.paradesantní brigáda, radistka, spojařka
Marie Ljachová 2.paradesantní brigáda
Marie Ječmínková 4.003 15.02. 1924 24.09. 1943
Marie Záveská 3.749/ž 29.06. 1901 18.12. 1943 Náhradní rota, práce v prádelně
Marie Hazmuková 6.774/ž 05.05. 1896 04.01. 1944 prádelna
Marie Steinerová 6.787/ž 01.04. 1916 04.01. 1944 dětský domov, 2.paradesantní brigáda
Marie Kadaňková 6.799/ž 01.12. 1908 29.01. 1944 pomocná služba NT v prádelně a žehlírně
Marie Kulhánková 29.01. 1944 Neschopná služby
Marie Rektorová 6.810/ž 29.01. 1944 ženská ambulance
Marie Kolonejová Erensteinová 8.759/ž 15.07. 1920 24.09. 1944 pomoc. služba
Marie Horáčková 03.05. 1924 17.05. 1944 3. brigáda
Marie Lomská Findejsová 9.522/ž 16.03. 1920 00.00. 2011 22.04. 1944 pomoc. služba telefonistka
Marie Michajlovičová Mašková 00.00. 1921 00.04. 1944 deátník
Marie Šímová Ledvinová 00.00. 1924 04.00. 1944
Marie Zroutová Šedová 00.00. 1916 00.04. 1944
Marie Bochinová
Marie Kamarytová Kozubašová 00.00. 1922 00.00. 1944 2.paradesantní brigáda fotky
Marie Ťulková
Marie Leheta
Marie Berková Divíšková 00.00. 1927 00.07. 1944
Marie Floranová
Marie Pištová Grmelová 00.00. 1922 00.00. 1987 00.00. 1944
Marie Chmelařová
Marie Kreindlerová
Marie Leščuková 10.06. 1944
Marie Lobková
Marie Miškejová Novotná 00.00. 1918 00.00. 1987 00.07. 1944
Marie Smolíková Paterová 00.00. 1924 00.00. 1981 10.06. 1944
Marie Kladivová Stibůrková opakuje se č. 897
Marie Siklenková
Marie Sykomelová
Marie Fišerová Suchomelová 00.00. 1925 10.06. 1944
Marie Špačková Šlégrová 00.00. 1922 10.06. 1944
Marie Čechová Šlaňhofová 00.00. 1925 10.06. 1944
Marie Popovičová Tesařová 00.00. 1925 00.07. 1944
Marie Sýkorová Šircová 00.00. 1921 00.08. 1944
Marie Treitová Hajduková 9.527/ž 22.05. 1944 NT
Marie Nandračová Pacáková 9.547/ž 00.00. 1922 22.05. 1944
Marie Pilná 9.549/ž 22.05. 1944
Marie Jonášová 9.617/ž 20.03. 1911 27.05. 1944 pomocné práce
Marie Kurková Zálevská 13.353/ž 06.09. 1911 02.06. 1944 ošetřovatelka v domově invalidů fotky
Marie Halánková 13.801/ž 17.04. 1924 19.06. 1944 od NT k Arm.sboru, štábní rota
Marie Kunášková 13.829/ž 14.10. 1927 1944- 06-15 Kamenec Podolsky fotky
Marie Nováková 13.860/ž 26.11. 1920 19.06. 1944 od NT k 3. brig. spsp
Marie Baierová 13.867/ž 25.10. 1921 01.07. 1944 spsp
Marie Rollerová 13.884/ž 15.10. 1925 26.11. 1944 od NP k 3. brig. pomocná služba v poli
Marie Vinterová 14.O95/ž 27.08. 1925 19.06. 1944 1. brig. spsp
Marie Kozáková Andršová 14.766/ž 27.10. 1926 01.07. 1944 od NP k Arm. sboru, spojovací prapor
Marie Voglhutová Habrová 15.632/ž 23.06. 1944 fotky
Marie Kučerová 06.04. 1905
Marie Hysemová
Marie Kasicová
Marie Horáčková
Marie Hrebenárová
Marie Halasová
Marie Kondričová
Marie Mohoritová
Marie Savková
Marie Olexejová
Marie Tomišincová
Marie Čuhová
Marie Klováničová
Marie Kosťáková
Marie Kočerhanová
Marie Krišková Kuruciková
Marie Lipijová
Marie Mlavecová
Marie Plečindová
Marie Porupatičová
Marie Rusňáková
Marie Sakačová
Marie Samorigová
Marie Timkovičová 09.09. 1944 3. brigáda, PL oddíl
Marie Turjaničová
Marie Berkovičová
Marie Nágelová Tabulková 00.00. 1922 00.00. 1944
Marie Bronsteinová
Marie Franěková 00.00. 1923 00.07. 1944
Marie Kováčová
Marie Krziseková
Marie Milasová
Marie Gazmuková
Marie Schejbalová Nováková 00.00. 1920 00.06. 1944
Marie Bermanová
Marie Šmídová
Marie Osterzalevská
Marie Šanová Medunová 00.00. 1927 00.00. 1984 10.06. 1944
Marie Skybová
Marie Žďárská Vostarková 00.00. 1925 00.04. 1944
Marie Turková
Marie Sakačová
Marie Babincová Zápotocká 00.00. 1924 00.04. 1944 svobodník
Marie Galjeková
Marie Kacamonová Hovorková 00.00. 1925 00.08. 1944
Marie Gotsková
Marie Maryhotová
Marie Pánková Kliglová 00.00. 1922 00.04. 1944 osvěta
Marie Poustecká Maláková 00.00. 1921 00.04. 1944
Marie Jankovcová 00.00. 1925 00.04. 1944
Marie Kyselková 00.00. 1921 00.04. 1944
Marie Mezenská
Marie Gurelová Budilová Vávrová 00.00. 1925 00.04. 1944
Marie Žatecká 00.00. 1927 00.04. 1944
Marie Kosjuková
Marie Matějková Valoušková 9.558/ž 00.00. 1926 00.05. 1944
Marie Kyselá
Marie Fechtelová
Marie Rektorová Kroutilíková Holcová 00.00. 1914 00.01. 1944
Marie Chovancová
Marie Jankovská
Marie Jurtinová
Marie Kosťáková
Marie Jankovcová
Marie Kladivová Stibůrková 00.00. 1927 00.07. 1944
Marie Králová Bartošová 00.00. 1926 20.08. 1943 pěšák, zdravotnice, od listopadu 1944 pomocný sanitní referent u 2.praporu
Marie Doležalová 00.00. 1924 04.12. 1944 fotky
Marie Hofmanová
Marie Kobzínková
Marie Strnadová
Marie Švantková 00.00. 1925 politická komisařka
Marie Areliová
Marie Pátková
Marie Tichá
Marienne Wodáková 2144008 meteorologická služba, 311. čs. bomb. peruť
Marija Zubović 00.00. 1925
Markéta Nováková Hruschková 224/ž 17.02. 1910 10.04. 1944 11.02. 1942 zdravotnice
Markéta Červínová, Koutná Kohnová 653/ž 22.03. 1921 14.02. 1942 osvěta, redakce novin
Markéta Tesaříková Olšanová 932/ž 19.10. 1923 29.07. 1942 zdravotnice, spojařka+J226
Markéta Kippelová 994/ž 28.02. 1903 27.08. 1942 kuchařka
Markéta Haragoničová
Markéta Kolaňová
Markéta Ecksteinová 13.363/ž 06.03. 1919 05.07. 1944 pomocná služba v poli fotky
Markéta Mučiková
Marta Schecková polní soud
Marta Terpajová osvěta
Marta Rozenbaumová
Marta Magdičová Šimoničková 00.00. 1926 00.07. 1944
Marta Koutná v seznamu Vol. Č. není
Marta Majovská
Matylda Braunová Reichová 339/ž 12.03. 1908 17.02. 1942 osvěta, redakce novin Naše vojsko v SSSR
Merita Seidlerová
Merita Seidnerová
Míla Částková
Milada Šmídová 6.811/ž 13.01. 1894 oprava prádla
Milada Novotná Holečková 00.00. 1925 00.00. 1944
Milada Tichá
Milena Najmanová Prášilová 00.00. 1923 00.00. 1988 00.06. 1944
Mindra Sekotová 14.798/ž 04.09. 1912 24.06. 1944 spsp
Miroslava Pavelcová Smulská 09.05. 1927 00.00. 1944 zdravotnice
Miroslava Bendová Balounová 00.00. 1921 00.04. 1944 četař
Míroslava Ribarová Valentová 00.00. 1927
Naďa Kloučková
Naďa Bogostová
Naďa Bruhová Veselá 00.00. 1925 00.07. 1944 spojařka, 2.děl.pluk
Naďa Zemanová 9.703 30.05. 1944
Naděje Uldrychová 00.00. 1922 00.00. 1973 00.08. 1944
Naděžda Somolová
Naděžda Buršíková Petruščáková
Naděžda Horáková v seznamu VČ není
Naděžda Diasova Novotná 00.00. 1924 00.00. 1996 10.06. 1944
Naděžda Rudenková 00.00. 1921 10.06. 1944
Naděžda Plachá Zigmundová 10.06. 1944
Naděžda Hořáková 05.04. 1905
Naďežda Laubová Krejčová 15.03. 1927 00.00. 2016 00.06. 1944 spojařka
Natalie Kurucová Novická 3.778/ž 07.02. 1924 05.10. 1943 2.paradesantní brigáda
Natálie Pavlenková 6.804/ž 30.05. 1918 29.01. 1944 1944-09-01 na vlast. žádost propuštěna z arm.
Natalie Suchardová Hryciuková 00.00. 1924 00.00. 1944
Nataša Abelesová
Nataša Jirásková
Nina Vichrovská 9.561/ž 16.09. 1944 od spoj. prap. čs.arm.sb k NT
Nina Židlická Roonová 13.885/ž 00.00. 2000 15.06. 1944 štáb. rota spsp 1945-01-15 svob.
Nina Ledvinová Holubová 00.00. 1924 00.04. 1944
Nina Smočuková 00.05. 1944
Nina Vychrovská 00.00. 1923 00.05. 1944
Olena Plastmijáková
Olexia Seidlová
Olga Maierová 6.801/ž 29.12. 1923 05.01. 1944
Olga Andělová Bílková 00.00. 1919 10.06. 1944
Olga Nedbálková Camprová 10.06. 1944
Olga Síťařová Černá 10.06. 1944 spojařka, 2.dělpluk
Olga Nedbálková 10.06. 1944
Olga Poliščuková
Olga Antošová Svítková 00.00. 1911
Olga Sopinová 10.06. 1944
Olga Jelínková 9.615/ž 00.00. 1918 30.05. 1944 NT
Olga Rubinfeldová
Olga Ondrovščuková (Androščuková) 13.0756/ž 23.08. 1920 19.06. 1944 od NT k 1. brig.
Olga Boruščiková 13.874/ž 17.10. 1921 19.06. 1944 1. brig. spsp
Olga Beitlová Tamchinová 14.086/ž 06.01. 1924 19.06. 1944 3. brig. spsp
Olga Lhotáková 15.355/ž 10.09. 1903 01.07. 1944 3. brig.
Olga Procházková Matušková 00.00. 1922 00.09. 1944
Olga Pěníčková Krejčíková 00.00. 1926 00.00. 1944
Olga Popková Kulhánková 00.00. 1926 00.10. 1944
Olga Kováčová 11.04. 1905
Olga Bachraková
Olga Anderlová 00.00. 1919 00.05. 1943
Olga Bohumilová
Olga Urbanová 00.00. 1909 00.00. 1956 00.04. 1944
Olga Trušková 9.551/ž svob. dnem 1945-01-01
Olga Gelniková
Olga Lugertová Budová 00.00. 1925 00.08. 1944
opakovalo se jméno
Otýlie Bilićová Záhorová 00.00. 1927 24.01. 1943 zdravotnice, od listopadu 1944 sanitní referent u 1. praporu
Paraska Altmanová 6764/ž 16.02. 1925 11.02. 1942 zdravotnice
Paraska Schachertová Griegová 19.09. 1916 spojařka-telefonistka
Paraska Štoudková Houbanová 3. brigáda, zdravotnice
Pavla Thalerová 6.812/ž 16.07. 1909 01.09. 1944 NT
Pavla Medková 13.850/ž 12.09. 1918 15.06. 1944 od NT k intend. park. armád. sboru fotky
Pavla Šamšulová Éderová 13.05. 1914 08.11. 2000 21.10. 1941 kuchařka, 311. čs. bom. Peruť
Pavlína Klicperová
Pavlína Matoušková Korousová Pišlová 00.00. 1925 00.07. 1944
Pelagea Mělniková
Pelagie Lučynová
Pelagrie Andresová 6.791/ž 01.12. 1910 29.01. 1944 dětský domov
Pepi Eisingerová
Pepita Wintrová
Pirožka Berkovičová
Poločena Murinová
Priva Frišlingová
Rachel Salzmanová
Rachela Rosenzweigová 606/ž 28.02. 1921
Rachela Eisensteinová 6.770/ž 04.12. 1926 04.01. 1944 vojínka, elév
Rafina Schlachetová 9.675/ž 30.05. 1944 k NT
Rebeka Leckerová
Regina Haberová
Regina Voglová
Reila Edita Kornfeldová Kolská 6.814/ž 21.09. 1919 05.02. 1944 pomocné služby
Rena Reichmanová 13.882/ž 20.05. 1930 štáb.rota náhr. pluku, elév fotky
Rena Reichmanová
Renata Grollová Y- Service - odposlech a vysílání klamných informací německým letcům
René Sternová 2161963 19.09. 1926 zdravotnice
René Violet Whitelock Zářecká 452119 30.06. 1923 kuchařka
Richarda Wechsbergová-Moravcová Ackermannová 982/ž 25.12. 1915 13.08. 1942 zdravotnice
Rosa Spievanková
Rosa Eisensteinová
Rosálie Jersáková 00.00. 1922 00.06. 1944
Roza Reichmannová 6.806/ž 30.07. 1906 29.01. 1944 pomocná služba
Roza Drobná
Roza Lisová
Roza Reichmanová
Rozálie Jersáková
Rúth Rosenzweigová Bejcherová 3.998/ž 13.08. 1919 16.10. 1943
Ruth Rosická 2.paradesantní brigáda
Ruth Auslenderová 14.125/ž 28.04. 1924 01.06. 1944 3. brig. spsp
Ruth Ruffová
Ruth Maierovičová
Růžena Pithartová 02.06. 1908 pomocná voj.služba v zázemí
Růžena Bihellerová 978/ž 21.08. 1912 10.08. 1942 telefonistka
Růžena Stehlíková, MUDr. 08.02. 1913 lékařka
Růžena Kahanová, MUDr. 3.458/ž 13.10. 1906 05.10. 1943 zubní lékařka, dětský domov
Růžena Bužakerová 8.727/ž 21.05. 1878 20.04. 1944 pomoc služby
Růžena Biněvská-Morozovičová Hamerníková 6.794/ž 27.09. 1900 06.03. 1946 29.01. 1944 hospodyně ve velitelském domě, dětský domov
Růžena Jakubovská 00.00. 1925 09.12. 1944 10.06. 1944 1.brigáda
Růžena Mesnerová Bojarská 13.763/ž 28.08. 1926 00.00. 1992 15.06. 1944 pomoc. služby v poli
Růžena Farkašová
Růžena Gercechová
Růžena Neumanová
Růžena Loudová Kreibichová 00.00. 1924 00.04. 1944
Růžena Šedová Čápová 00.00. 1922 00.00. 1944
Růžena Koutecká
Růžena Hynková 00.00. 1928
Sára Weberová 917/ž 11.06. 1918 17.07. 1942 kuchařka, spojařka
Sára Stielmonová
Sára/Anna Neumannová Ackermannová 687/ž 03.01. 1918 25.04. 1942 zdravotnice
Sarlota Herschmanová
Serena Uveigová
Shirley Irene Skoumalová Bright 2134467 13.01. 1916 Fairwoodcommon
Slavěna Mikešová Janoušková 00.00. 1924 00.00. 1977 10.06. 1944
Slavěna Chudobová Štěpánková 00.00. 1925 00.00. 1945 05.00. 1944
Slavie Kratochvílová 14.0780/ž 06.02. 1921 01.07. 1944 od NP ke Sboru spoj. prap. spsp
Slávka Ficková 10.06. 1944
Slávka Nováková 00.00. 1926 10.06. 1944
Slávka Mildová
Sofia Fedorová
Sofie Haragoničová 18.11. 1920
Sofie Špačková 00.00. 1924 00.04. 1944
Sofija Brajc 00.00. 1924 06.05. 1945
Soňa Feinerová-Markusová, Ing. Bužakerová 881/ž 19.07. 1912 03.08. 1981 13.07. 1942 osvěta
Soňa Plutnarová Pavlišincová baterie PLD
Soňa Oesterreichová 6.782/ž 23.05. 1911 oprava prádla
Stanislava Zollerová
Stanislava Mrázková
Stanislava Bilejová Dostálová 9.716/ž 00.00. 1925 02.06. 1944
Štefa Nejedlá Petrová
Stefanida Jakubuková
Stefanie Sochorová Cejzlarová 288/ž 25.09. 1913 17.02. 1942 NRota zdravotnice
Stefanie Galbavá 785/ž 01.01. 1906 06.05. 1942 spojařka
Štefanie Sontagová
Stela Jagerová 14.776/ž 15.08. 1915 13.05. 1944 schopna pomocné službě v poli
Sylva Abrosimova Laštovičková 6800/ž 29.01. 1944 vojínka,elév NT štáb. rota
Tamara Kadlecová Voronina 6.775/ž 18.04. 1923 04.01. 1944
Tamara Goldanová(Golfánová) Kosilo 8.729/ž 31.03. 1920 04.01. 1944 pom. služba
Tamara Patrusová 8.762/ž 20.08. 1924 25.04. 1944 NT schopna pom. služby
Taťána Luskačová 8.741/ž 31.12. 1901 24.04. 1944 NT autopark
Taťána Sedláčková Chorošilová 00.00. 1922 10.06. 1944
Taťána Turunová 9.692/ž 30.05. 1944
Taťána Romanová
Taťána Machačová
Taťána Kostecká
Taťána Aryčeva
Tatiána Zavřelová Mesnerová 9.541/ž 22.05. 1944
Tereza Bieliková Cerepaňová písařka
Terezie Hartsteinová 743/ž 19.05. 1918 zdravotnice
Terezie Rufeisenová-Nováková 915/ž kuchařka
Terezie
Terynka Vojáčková
Tima Paulová
Tosja Jančiková
Valentina Ševeliva-Nernečková Babajeva 6.779/ž 20.01. 1920 04.01. 1944 zdravotnice
Valentina Semenďáková 6.956/ž 01.07. 1922 27.12. 1943
Valentina Doršová
Valentina Chladová
Valentina Šušková 16.586/ž 22.10. 1921 01.07. 1944 spsp-spoj. prapor a pluk
Valentina Vokráčová 00.00. 1923 00.07. 1944
Valerie Fischová 6.955/ž 09.10. 1910 29.01. 1944 pomocná služba
Valerie Telková
Valerie Englenderová
Valy Huberová
Vanda Vielošíková, Lisková Biněvská 448/ž 27.09. 1925 27.02. 1942 odstřelovačka,zdravotnice, 2. paradesantní brigáda fotky
Vasilena Kušílková
Vasilevna Vovkancová
Vasilina Ljachová Masárová 12.07. 1922 15.05. 1943 pomocná lékárnice
Vasilina Tuchová
Vasilina Subotová
Vasilina Hrušková Slivková 14073/ž 10.01. 1924 15.05. 1992 14.07. 1944 pradlena, zdravotnice
Vasilina Tuchová
Vasilina Cimbotová 14.719/ž 04.10. 1918 20.07. 1944 spojovací prapor
Vasilina Lučynová
Vasilina Vorobčuková
Vasilina Kosťová
Vasilina Cupelíková
Vasilisa Anešenicová 16.575/ž 00.00. 1911 05.07. 1944 spsp fotky
Věra Dolejšová Růžičková 222/ž 23.01. 1918 11.02. 1942 zdravotnice
Věra Raichlová 7.226/ž 24.01. 1930 06.09. 2007 29.02. 1944 elév-NT
Věra Grossmanová Weissová 1000/ž 30.09. 1918 27.08. 1942 výstrojní sklad
Věra Richtrová
Věra Fišmannová-Tichá Lahulková/Hechtová zdravotnice
Věra Holubeva Biněvská 6.793/ž 20.09. 1929 29.01. 1944 vojínka, elév telegrafista
Věra Pluhařová Bílková 00.00. 1922 00.07. 1944
Věra Bílková 10.06. 1944 opakuje se na č. 304
Věra Filkečová 10.06. 1944
Věra Machačová Grmelová 00.00. 1923 00.05. 1944
Věra Jeníkovská 10.06. 1944
Věra Kvardová baterie PLD
Věra Suchopárová Skřivánková 00.00. 1923 10.06. 1944
Věra Jurigová Martínková 9.538/ž 00.00. 1922 22.05. 1944 NT por.
Věra Čibenková Kalachová 9.729/ž 05.06. 1921 05.11. 2002 02.06. 1944 svobodnice
Věra Kechrtová 9.731/ž 02.06. 1944
Věra Venigerová 14.099/ž 04.04. 1925 19.06. 1944 3.brig. spsp
Věra Citterbergová Větrovcová 16.588/ž 25.07. 1926 10.07. 1944 3. brig.-odd. PLD později zdravotnice četař
Věra Průšková 9.551/ž
Věra Vojtěchovská Rážová 00.00. 1922 00.07. 1944
Věra Číževská
Věra Kerchrtová Králová 02.04. 1919 00.04. 1944
Věra Čiževská Kadeřábková 00.00. 1902 00.00. 1983 00.09. 1944
Věra Nosková Mironová 00.00. 1926 00.04. 1944
Věra Rutová 9.552/ž 00.05. 1944 1.čsas.intend.
Věra Reimanová
Věra Marie Uhlířová 2133695 21.03. 1913 písařka při pomocných službách
Viktorie Matušková 2.903/ž 03.08. 1899 26.09. 1943 důst. prádelna
Viktorie Jasioková
Viktorie Hajnová 9.526/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 NT
Viktorie Hainová 00.00. 1926 00.05. 1944
Viktorka Tašová
Vilemina Freudová 6.795/ž 12.12. 1901 29.01. 1944 prádelna
Vilma Kafková Gastelová 6.778/ž 15.10. 1914 04.01. 1944
Vilma Kafková 2.paradesantní brigáda
Vilma Grossová
Vilma Mancerová
viz 160 Winterová 25.09. 1915
viz 165 Věra Hechtová
Vladislava Bortešová
Vlasta Vyhnánková Pavlánová 287/ž 00.00. 1921 17.02. 1942 zdravotnice
Vlasta Berková Kadaňková 6.775/ž 17.11. 1928 04.01. 1944 2.paradesantní brigáda
Vlasta Culková 14.76767/ž 14.11. 1926 20.06. 1944 schopna pomocné služby
Vlasta Giglanová 13.797/ž 20.06. 1922 15.06. 1944 svob.od 1944-11-20
Vlasta Pilná
Vlasta Pajerová Vyletělová 00.00. 1926 11.09. 2009 10.06. 1944
Vlastimila Hrušková 455808 04.07. 1919 meteorologická služba
Xenia Roščáková
Xenie Kurucová
Xenie Lučinová 16.582/ž 20.11. 1919 15.07. 1944 spsp
Xenie Babičná
Xenie Lučanová
Zdeňka Doudová Matinová 00.00. 1915 00.00. 1943
Zdeňka Ptáčková
Zina Maršíková
Zinaida Gavriljuková 9.525/ž 22.05. 1944 spojovací prapor, 1944-09-16 odeslána od sboru k NT
Zlata Kugelmassová
Žofie Scheimanová 18.04. 1920 zdravotnice
Žofie Mašková Stýblíková 00.00. 1918 00.00. 1987 00.04. 1944
Žofie Popovičová Mělničková 30.11. 1923 00.00. 1943 spojařka(1.brigáda), zdravotnice (3. brigáda)
Žofie Moskalová
Žofie Klováničová
Žofie Maďarová
Žofie Svistáková
Žofie Slavouková
Žofie Habešová Kovalčuková 00.00. 1928 00.00. 1944
Žofie Skirová Krasňaniková
Žofie Moskalová Igariová 14.066/Ž 19.05. 2006 20.09. 2019 1. brigáda, zdravotnice
Zora Turanová
Zosja Eisensteinová 6.769/ž 15.09. 1916 04.01. 1944
Zuzana Česnáková
Zuzana Demáková
Zuzana Hricová
Zuzana Jašová
Zuzana Kaňová
Zuzana Kardelisová
Zuzana Kišgeciová
Zuzana Kocková
Zuzana Králíková
Zuzana Kukučová
Zuzana Lenčová
Zuzana Legyňová
Zuzana Madacká
Zuzana Muchová
Zuzana Mudrochová
Zuzana Paulinyová
Zuzana Pavíková
Zuzana Pintirová
Zuzana Sičová
Zuzana Sovišová
Zuzana Šuranová
Zuzana Zatrochová
Zuzana Meklerová
Zuzana st. Pintirová
© 2008 Czechoslovak Women Fighting in Foreign Military Units in World War II, All rights reserved
Production of WWW presentation WOLFWEB.CZ