Československé ženy
Language Selection: Česky English po russki
 home page  Site Map  Contact Us
Name Surname Maiden Name Registration Number Birth Death Recruited Assigned Fotky
Paraska Altmanová 6764/ž 16.02. 1925 11.02. 1942 zdravotnice
Alžběta Hermannová, JUDr. 257/ž 06.08. 1913 14.02. 1942 vedoucí kanceláře polního soudu, koncipientka
Fruma Hlaváčová 01.05. 1909 zdravotnice, telefonistka
Marie Neubauerová 652/ž 19.10. 1905 důst. prádelna
Božena Vrbenská, MUDr. 10.01. 1910 zubní lékařka
Sára Weberová 917/ž 11.06. 1918 17.07. 1942 kuchařka, spojařka
Gertruda Rávková-Borská 916/ž 10.03. 1922 17.07. 1942 kuchařka
Terezie Rufeisenová-Nováková 915/ž kuchařka
Josefa Eli Reicinová 26.02. 1909 dětský domov
Adéla Kohnová 16.02. 1905 31.07. 1942 krejčovská dílna
Evženie Laštovičková 977/ž 02.12. 1906 00.00. 1943 sestra v dětském domově
Marie Feráková, Pernikářová 07.09. 1917 pom. voj.služba v zázemí-voj. mise, fotky
Jolana Silbigerová 13.04. 1910 výstrojní sklad
Blanka Bodnarová 10.08. 1907 zdravotnice
Gréta Jantzerová 11.09. 1914 ošetřovatelka
Růžena Bihellerová 978/ž 21.08. 1912 10.08. 1942 telefonistka
Lina Steinerová 01.10. 1907 zdravotnice
Bronislava Brücknerová 983/ž 03.07. 1920 13.08. 1942 zdravotnice
Amalie Lancerová 993/ž 15.04. 1894 27.08. 1942 zubní ambulance
Margita Kovalová, Ing. 998/ž 11.01. 1915 27.08. 1942 osvěta
Anna Witmanová 999/ž 24.07. 1915 27.08. 1942
Růžena Stehlíková, MUDr. 08.02. 1913 lékařka
Gertruda Herškovičová 24.05. 1912 04.03. 1943 pomocné voj.služby v zázemí
Anna Gerigová 17.03. 1922 důst. Jídelna
Marie Ljachová 2.paradesantní brigáda
Marie Ječmínková 4.003 15.02. 1924 24.09. 1943
Ljuba Meierová 4.417/ž 01.12. 1919 18.12. 1943 zdravotnice
Kira Skokanová, Finkelsteinová 4.418/ž 07.03. 1921 18.12. 1943 telefonistka
Marie Steinerová 6.787/ž 01.04. 1916 04.01. 1944 dětský domov, 2.paradesantní brigáda
Heda Belaková 6.792/ž 12.07. 1910 29.01. 1944 osvěta 2.parabrig.
Marie Rektorová 6.810/ž 29.01. 1944 ženská ambulance
Anežka Frešlová dětský domov
Viktorie Jasioková
Anastazie Hudečková ošetřovatelka
viz 165 Věra Hechtová
opakovalo se jméno
viz 370
Helena
Alžběta
Maria
Irina
Jolana
Terezie
viz 160 Winterová 25.09. 1915
Hana Nettelová opravářka nákladních aut, později skladnice
Ljubica Lazić 00.00. 1926
Darinka Kalendar zdravotnice fotky
Emilia Bastagová
Františka Genderová 00.00. 1944
Anna Radojčić 00.00. 1922
Anna Kurucová 00.00. 1926 pěšák, 2. prapor
Emilie Bastagová
Anna Fršteková pěšák, 2. prapor
Marija Zubović 00.00. 1925
Evica Velagić
Ljubica Jevrosimović 00.00. 1926
Marie Pátková
Katica Kasunić 00.00. 1927
Anka Šeatović 00.00. 1924
Alojzija Kovačević 00.00. 1925 14.04. 1945
Zdeňka Ptáčková
Sofija Brajc 00.00. 1924 06.05. 1945
Anna Čeliković 00.00. 1924 00.04. 1944
Terynka Vojáčková
Františka/Fana Benáková
Františka Březinová
Slávka Mildová
Františka Koudelová
Marie Tichá
Pavla Medková 13.850/ž 12.09. 1918 15.06. 1944 od NT k intend. park. armád. sboru fotky
Lída Maulisová Novotná 9544/ž 00.00. 1918 22.05. 1944
Věra Rutová 9.552/ž 00.05. 1944 1.čsas.intend.
Marie Kladivová Stibůrková 00.00. 1927 00.07. 1944
Nataša Abelesová
Irena Pešová Abrahámičová 6.631/ž 21.03. 1923 04.01. 1944
Helena Petránková, PhMr. Ackermannová 220/ž 19.04. 1904 21.08. 1968 11.02. 1942 lékárnice, vedoucí lékárny
Sára/Anna Neumannová Ackermannová 687/ž 03.01. 1918 25.04. 1942 zdravotnice
Richarda Wechsbergová-Moravcová Ackermannová 982/ž 25.12. 1915 13.08. 1942 zdravotnice
Helena Ačová
Maja Dočkalová Afanasijeva 27.03. 1924 písařka, tlumočnice, spojka
Helena Křikavová Albrechtová 13.436/ž, 00.01. 1923 10.05. 1944 3-brig-intendance-zásob.
Adéla Altmanová
Olga Anderlová 00.00. 1919 00.05. 1943
Anna Andreová
Pelagrie Andresová 6.791/ž 01.12. 1910 29.01. 1944 dětský domov
Marie Kozáková Andršová 14.766/ž 27.10. 1926 01.07. 1944 od NP k Arm. sboru, spojovací prapor
Emilie Andršová 16. 576/ž 11.10. 1927 05.07. 1944 elév
Vasilisa Anešenicová 16.575/ž 00.00. 1911 05.07. 1944 spsp fotky
Marie Areliová
Taťána Aryčeva
Jiřina Tonderová Ascherová 2130822 15.10. 1919 radarová operátorka
Amalie Auslanderová
Ruth Auslenderová 14.125/ž 28.04. 1924 01.06. 1944 3. brig. spsp
Valentina Ševeliva-Nernečková Babajeva 6.779/ž 20.01. 1920 04.01. 1944 zdravotnice
Justina Urbánková Babičinová 14.12. 1922 10.06. 1943
Xenie Babičná
Anna Babuchová dětský domov
Olga Bachraková
Marie Baierová 13.867/ž 25.10. 1921 01.07. 1944 spsp
Miroslava Bendová Balounová 00.00. 1921 00.04. 1944 četař
Marie Králová Bartošová 00.00. 1926 20.08. 1943 pěšák, zdravotnice, od listopadu 1944 pomocný sanitní referent u 2.praporu
Helena Kvašovská Bártová 00.00. 1923 10.06. 1944
Anna Dusová Bártová 00.00. 1926 00.07. 1944
Edita Bassová
Emilie Bečková 10.06. 1944
Rúth Rosenzweigová Bejcherová 3.998/ž 13.08. 1919 16.10. 1943
Greta Singerová Bendinerová 784/ž 05.10. 1916 17.11. 1994 01.05. 1942 zdravotnice fotky
Anna Benešová-Juckerová Benešová 742/ž 12.03. 1910 10.07. 1998 16.05. 1942 zdravotnice,spojařka
Anna Semenďáková Benešová 00.00. 1920 00.08. 1944
Anděla Haida Beníčková 2146749 08.10. 1913 řidička
Josefa Beranová Není v seznamu Vol. Čechů
Evženie Jirsáková Beranová 00.00. 1923 00.08. 1944
Julie Berčová
Anna Beregová
Maria Bergmanová důst. jídelna
Marie Berkovičová
Pirožka Berkovičová
Arnoštka Bermanová 6.776/ž 18.06. 1892 11.02. 1942 prádelna náhradní pluk
Mariana Bermanová 6.784/ž 26.06. 1921 04.01. 1944 3.brigáda- 1945-02-01 svob.
Marie Bermanová
Alžběta Bilaková 15.03. 1914
Jelizaveta Bilaková
Antonie Vospálková Bílková 00.00. 1925 00.04. 1944
Věra Pluhařová Bílková 00.00. 1922 00.07. 1944
Olga Andělová Bílková 00.00. 1919 10.06. 1944
Věra Bílková 10.06. 1944 opakuje se na č. 304
Antonie Cupalová Bílková 00.00. 1924 00.00. 1944
Vanda Vielošíková, Lisková Biněvská 448/ž 27.09. 1925 27.02. 1942 odstřelovačka,zdravotnice, 2. paradesantní brigáda fotky
Věra Holubeva Biněvská 6.793/ž 20.09. 1929 29.01. 1944 vojínka, elév telegrafista
Katarína Birešová
Edita Birnbergová 15.249/ž 24.06. 1924 01.07. 1944 3. brig.
Helena Motrincová Bisahová-Ševčíková 14 740/ž 13.03. 1919 25.07. 1995 20.07. 1944 Náhradní pluk fotky
Anna Alexandrová Bismaková 145.720/ž 15.09. 1921 15.07. 1944 spojovací prapor
Dajana Bitoková
Danica Bláhová
Anna Jelínková Blažková 00.00. 1918 00.07. 1944
Jiřina Blažková
Halina Blumová
Frideta Blumová
Anna Černá Bobiková 3. brigáda- zdravotní služba
Marie Bochinová
Naďa Bogostová
Anna Bogušová
Olga Bohumilová
Jevdokie Bohušová
Růžena Mesnerová Bojarská 13.763/ž 28.08. 1926 00.00. 1992 15.06. 1944 pomoc. služby v poli
Vladislava Bortešová
Olga Boruščiková 13.874/ž 17.10. 1921 19.06. 1944 1. brig. spsp
Anna Maiková Boušová 27.11. 1922 05.04. 1943 zdravotnice
Anna Borská Branachová
Shirley Irene Skoumalová Bright 2134467 13.01. 1916 Fairwoodcommon
Marie Bronsteinová
Ludmila Bubnová 00.00. 1917 00.08. 1944
Olga Lugertová Budová 00.00. 1925 00.08. 1944
Evža Bulíčková
Ludmila Bumbalková
Anna Buríková
Helena Buschová
Soňa Feinerová-Markusová, Ing. Bužakerová 881/ž 19.07. 1912 03.08. 1981 13.07. 1942 osvěta
Růžena Bužakerová 8.727/ž 21.05. 1878 20.04. 1944 pomoc služby
Mária Bzovská
Olga Nedbálková Camprová 10.06. 1944
Emilie Pritoluková Camprová 00.00. 1925 10.06. 1944
Anna Čaniová
Amalie Čápová 16.577/ž 28.08. 1920 05.07. 1944 spoj. prap. spoj. pluk fotky
Anna Čápová 16.578/ž 25.11. 1925 05.07. 1944 spsp fotky
Růžena Šedová Čápová 00.00. 1922 00.00. 1944
Míla Částková
Emilie Melčová Částková 24.08. 1914 01.01. 1943
Anna Častvenová
Stefanie Sochorová Cejzlarová 288/ž 25.09. 1913 17.02. 1942 NRota zdravotnice
Jana Čemáková
Tereza Bieliková Cerepaňová písařka
Marie Čerevková 12.08. 1912 důst. Jídelna
Danuta Drnková Čermáková 882/ž zdravotnice
Anna Čermáková
Anna Čermáková 00.00. 1926 00.01. 1944
Olga Síťařová Černá 10.06. 1944 spojařka, 2.dělpluk
Katarína Cerovská
Mária Cerovská
Evženie Ungerová Červená 00.00. 1991
Helena Medvědová Červenková 00.00. 1920 00.07. 1944
Zuzana Česnáková
Valentina Chladová
Marie Chmelařová
Taťána Sedláčková Chorošilová 00.00. 1922 10.06. 1944
Marie Chovancová
Ljuba Čilipková
Vasilina Cimbotová 14.719/ž 04.10. 1918 20.07. 1944 spojovací prapor
Mária Cinkotská
Ludmila Vaňková Cinnertová 00.00. 1914 10.06. 1944
Věra Číževská
Anna Cmundóvá
Anastazie Demjanová Čubriková 14.721/ž 16.12. 1921 15.07. 1944 spojovací prapor, polní pekárny fotky
Marie Čuhová
Vlasta Culková 14.76767/ž 14.11. 1926 20.06. 1944 schopna pomocné služby
Božena Culková 14.768/ž 11.03. 1923 20.06. 1944 schopná pomocné služby
Vasilina Cupelíková
Emilie Chaloutová, Jarmarová Čurdová 13.780/ž 17.01. 1923 19.06. 1944 od NT k 1. brig.
Emila Čvančarová
Anna Čvorková 00.00. 1923
Ida Davidovičová 964 10.12. 1912 13.08. 1942 zdravotnice-ppor
Leokadia Delatovská 13.782/ž 09.07. 1923 19.06. 1944 3.brig.
Zuzana Demáková
Diamantová
Libuše Ditrichová
Marie Berková Divíšková 00.00. 1927 00.07. 1944
Emilie Marková Divišová 13.784/ž 28.02. 1922 15.06. 1944
Marie Doležalová 00.00. 1924 04.12. 1944 fotky
Katarína Dolinajová
Anna Dombrovecká
Margareta Lanská Doriová 24.05. 1920 baterie PLD
Valentina Doršová
Stanislava Bilejová Dostálová 9.716/ž 00.00. 1925 02.06. 1944
Eugenie Drbohlavová
Roza Drobná
Barbora Drobná 00.00. 1923
Katarína Dudášová
Anna Durčianská
Anna Ďuríková
Anna Dušková 00.00. 1922
Helena Titová Dymáková 9.521/ž 17.03. 1925 22.05. 1944 telefonistka
Julie Dymunová
Helena Dzjobasová
Markéta Ecksteinová 13.363/ž 06.03. 1919 05.07. 1944 pomocná služba v poli fotky
Pavla Šamšulová Éderová 13.05. 1914 08.11. 2000 21.10. 1941 kuchařka, 311. čs. bom. Peruť
Adéla Fišlová Ehrenhaftová 783/ž 25.09. 1917 01.06. 1942 zdravotnice
Běla Goldbergerová,či Zlatníková Eisensteinová 997/ž 10.12. 1918 27.08. 1942 zdravotnice
Líza, Šura, SoŇa Eisensteinová 6.768/ž 10.05. 1893 04.01. 1944 švadlena
Zosja Eisensteinová 6.769/ž 15.09. 1916 04.01. 1944
Rachela Eisensteinová 6.770/ž 04.12. 1926 04.01. 1944 vojínka, elév
Rosa Eisensteinová
Pepi Eisingerová
Emilie Eisnerová
Emilie Engelmanová 04.03. 1905
Valerie Englenderová
Božena Entová
Marie Kolonejová Erensteinová 8.759/ž 15.07. 1920 24.09. 1944 pomoc. služba
Ida Farkašová 4.248/ž 12.01. 1915 23.10. 1943 ošetřovatelka
Růžena Farkašová
Marie Fechtelová
Agafie Šimarova Fedorova 01.03. 1921
Sofia Fedorová
Dina Feiglová
Edita Felsenbergová
Eliška Felsenbergová
Anna Ferková
Anna Fialová 2.905/ž 22.08. 1904 26.09. 1943 krejčovská dílna
Božena Ivanová Fialová/Koutná 6.772/ž 18.05. 1927 04.01. 1944 2.paradesantní brigáda
Slávka Ficková 10.06. 1944
Emilie Filipová
Věra Filkečová 10.06. 1944
Ludmila Filuajeva
Marie Lomská Findejsová 9.522/ž 16.03. 1920 00.00. 2011 22.04. 1944 pomoc. služba telefonistka
Valerie Fischová 6.955/ž 09.10. 1910 29.01. 1944 pomocná služba
Mária Fitošová
Anna Fleischerová 9.766/ž 30.05. 1944
Evženie Englová Flengrová 9532/ž 00.00. 1924 22.05. 1944 NT
Jiřina Hálová Flengrová 9.524/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 Sbor štábní rota
Marie Floranová
Gertruda Florová 14.772/ž 28.09. 1921 10.07. 1944
Gertruda Forscherová
Marie Forzánová 24.09. 1918
Adéla Framerová
Marie Franěková 00.00. 1923 00.07. 1944
Gertruda Englová MUDr. Frankensteinová 219/ž 16.02. 1910 11.02. 1942 lékařka fotky
Vilemina Freudová 6.795/ž 12.12. 1901 29.01. 1944 prádelna
Dari Freudová 13.794/ž 06.10. 1930 15.06. 1944 pom. služby jako elév
Františka Freudová
Antonína Fricová 13.783/ž 20.05. 1923 19.06. 1944 od NT k 3. brig.
Malvína Fantová Friedmannová 223/ž 01.03. 1917 11.02. 1942 zdravotnice
Friedová
Dora Frischlingová
Priva Frišlingová
Helene Pátečková Fröhlichová 13.04. 1917 překladatelka
Frída Fuxová
Amalie Gablerová 6.774/ž 18.10. 1904 04.01. 1944
Stefanie Galbavá 785/ž 01.01. 1906 06.05. 1942 spojařka
Marie Galjeková
Anna Garnicová
Vilma Kafková Gastelová 6.778/ž 15.10. 1914 04.01. 1944
Zinaida Gavriljuková 9.525/ž 22.05. 1944 spojovací prapor, 1944-09-16 odeslána od sboru k NT
Helena Gazdíková
Marie Gazmuková
Olga Gelniková
Lina Gelobterová
Růžena Gercechová
Anna Gerková
Malči Gerstmanová
Mária Gierová
Vlasta Giglanová 13.797/ž 20.06. 1922 15.06. 1944 svob.od 1944-11-20
Ester Glücková
Greta Šmoldasová Goldmannová 782/ž 13.12. 1919 00.00. 1990 01.06. 1942 zdravotnice, spojařka
Anna Golová
Berta Golová, MUDr.
Jana Golubová
Herta Gotfriedová
Marie Gotsková
Božena Gottfriedová
Gisela Gottfriedová
Katarína Greisengerová
Berta Gricová
Paraska Schachertová Griegová 19.09. 1916 spojařka-telefonistka
Kristina Griegová 09.09. 1944 3. brigáda,baterie PLD
Věra Machačová Grmelová 00.00. 1923 00.05. 1944
Marie Pištová Grmelová 00.00. 1922 00.00. 1987 00.00. 1944
Mária Grňová
Renata Grollová Y- Service - odposlech a vysílání klamných informací německým letcům
Helena Grossmanová
Helena Grossová 6.781/ž 26.06. 1908 04.01. 1944
Vilma Grossová
Hana Grossová řidička
Grunichová
Maria Gušovská
Anna Gysemová
Regina Haberová
Marie Voglhutová Habrová 15.632/ž 23.06. 1944 fotky
Viktorie Hainová 00.00. 1926 00.05. 1944
Marie Treitová Hajduková 9.527/ž 22.05. 1944 NT
Viktorie Hajnová 9.526/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 NT
Marie Halánková 13.801/ž 17.04. 1924 19.06. 1944 od NT k Arm.sboru, štábní rota
Anna Halasová 05.04. 1905 zdravotnice
Marie Halasová
Růžena Biněvská-Morozovičová Hamerníková 6.794/ž 27.09. 1900 06.03. 1946 29.01. 1944 hospodyně ve velitelském domě, dětský domov
Gertruda Hanáková
Sofie Haragoničová 18.11. 1920
Markéta Haragoničová
Terezie Hartsteinová 743/ž 19.05. 1918 zdravotnice
Margita Hausmannová
Ema Havasová, MUDr. sociální referát, vedoucí dětského domova(Jefremov)
Eva Havejová dětský domov
Marie Hazmuková 6.774/ž 05.05. 1896 04.01. 1944 prádelna
Edith Sedláková Hermannová 214843 03.03. 1926 05.10. 1945 pozemní personál, 311. čs. bomb. peruť
Hermína Herschlovičová 3.779/ž 21.10. 1903 01.09. 1943 prádelna pomocná služba
Sarlota Herschmanová
Líza Heršlovicová 6.947/ž 12.11. 1929 29.01. 1944 vojínka, elév
Mária Heverová
Anna Hisemová
Agafia Hlebavá
Helena Hlívková zdravotnice, 3.brigáda
Hana Filipovičová Hlošková 26.11. 1921 00.00. 2009 01.03. 1943 administrativa, překlady z angličtiny do češtiny
Helena Hlušková 29.03. 1905
Marie Hofmanová
Anna Gelbová Hokešová 9.528/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 NT
Marie Rektorová Kroutilíková Holcová 00.00. 1914 00.01. 1944
Emilie Holečková
Milada Novotná Holečková 00.00. 1925 00.00. 1944
Nina Ledvinová Holubová 00.00. 1924 00.04. 1944
Kateřina Holubová 00.00. 1926 00.04. 1944
Františka Honcová
Marie Horáčková 03.05. 1924 17.05. 1944 3. brigáda
Helena Horáčková
Marie Horáčková
Naděžda Horáková v seznamu VČ není
Naděžda Hořáková 05.04. 1905
Bohumila Horáková
Mária Horniaková
Josefina Hornová
Hedvika Horsteinová 29.03. 1905
Alžběta Rajmová Hortová 13.809/ž 04.03. 1922 19.06. 1944 k 3. brig.
Anna/Ankica Hosiová/Hosjak 00.00. 1923 22.02. 1944
Paraska Štoudková Houbanová 3. brigáda, zdravotnice
Irina Hanáková Houbanová 19.12. 2009 3. brigáda, zdravotnice-ošetřovatelka
Marie Kacamonová Hovorková 00.00. 1925 00.08. 1944
Františka Marešová Hradcová
Marie Hrebenárová
Anna Hricáková důst. Jídelna, 2.paradesantní brigáda
Julia Hricová
Katarína Hricová
Zuzana Hricová
Kristina Hricuková
Anna Řehulková či Reková Hriňová
Helena Hrubá
Anna Hrubanová
Libuše Hrudková
Markéta Nováková Hruschková 224/ž 17.02. 1910 10.04. 1944 11.02. 1942 zdravotnice
Vlastimila Hrušková 455808 04.07. 1919 meteorologická služba
Natalie Suchardová Hryciuková 00.00. 1924 00.00. 1944
Valy Huberová
Margita Chlupáčová Hubertová
Anastazie Hudečková 3.780/ž 01.05. 1916 18.12. 1943 Náhradní rota-prádelny
Katarína Hudecová
Růžena Hynková 00.00. 1928
Marie Hysemová
Žofie Moskalová Igariová 14.066/Ž 19.05. 2006 20.09. 2019 1. brigáda, zdravotnice
Galina Ipifanceva
Anna Hudáková Isáková 16.581/ž 07.10. 1918 15.07. 1944 3. brig. spsp
Julie Jackovičová
Stela Jagerová 14.776/ž 15.08. 1915 13.05. 1944 schopna pomocné službě v poli
Eva Adlerová Jakubovičová 13.369/ž 16.07. 1926 05.07. 1944 spojovací prap. arm. sboru fotky
Růžena Jakubovská 00.00. 1925 09.12. 1944 10.06. 1944 1.brigáda
Stefanida Jakubuková
Katarína Jakušová
Tosja Jančiková
Julie Jandíková 00.00. 1923 kuchařka
Božena Odstrčilová Janečková 9.529/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 NT
Antonie Rachovská Janíčková ? 13.10. 1923 15.01. 1944 pomocné služby
Emilie Jankovcová 00.00. 1915 00.04. 1944
Marie Jankovcová 00.00. 1925 00.04. 1944
Marie Jankovcová
Marie Jankovská
Slavěna Mikešová Janoušková 00.00. 1924 00.00. 1977 10.06. 1944
Ludmila Lorencová Jansová 00.00. 1924 00.07. 1944
Zuzana Jašová
Dina Jasyová
Olga Jelínková 9.615/ž 00.00. 1918 30.05. 1944 NT
Věra Jeníkovská 10.06. 1944
Rosálie Jersáková 00.00. 1922 00.06. 1944
Rozálie Jersáková
Ludmila Jirásková baterie PLD
Nataša Jirásková
Marie Jonášová 9.617/ž 20.03. 1911 27.05. 1944 pomocné práce
Lída Doležalová Jonášová 00.00. 1923 00.00. 1988 00.00. 1944 spojařka na štábu
Hana Jonášová opravářka nákladních aut
Antonie Jupová, Máchová Jonová 00.00. 1923 00.00. 1992 00.05. 1944
Marie Jurtinová
Vlasta Berková Kadaňková 6.775/ž 17.11. 1928 04.01. 1944 2.paradesantní brigáda
Marie Kadaňková 6.799/ž 01.12. 1908 29.01. 1944 pomocná služba NT v prádelně a žehlírně
Věra Čiževská Kadeřábková 00.00. 1902 00.00. 1983 00.09. 1944
Vilma Kafková 2.paradesantní brigáda
Augusta Kahanová
Růžena Kahanová, MUDr. 3.458/ž 13.10. 1906 05.10. 1943 zubní lékařka, dětský domov
Anna Kakutová 646/ž 23.02. 1923 08.04. 1942 zdravotnice
Věra Čibenková Kalachová 9.729/ž 05.06. 1921 05.11. 2002 02.06. 1944 svobodnice
Marie Kaliová 18.01. 1921 21.06. 1943 radistka spojovací roty 1.brigády, účast v SNP
Cecilie Kanjuková
Katarína Kaňová
Zuzana Kaňová
Jarmila Halbrštátová Kaplanová 855/ž 00.00. 1924 16.06. 1942 zdravotnice, spojařka
Anna Karbanová
Zuzana Kardelisová
Alla Karfíková
Marie Kasicová
Františka Richterová Kašparová 9.530/ž 00.00. 1919 22.05. 1944
Etela Katzová
Františka Kchopová 00.00. 1912 00.00. 1978 00.05. 1944
Věra Kechrtová 9.731/ž 02.06. 1944
Anna Keková 13.833/ž 19.10. 1921 15.06. 1944 pomoc služba v poli fotky
Jozefina Veltrusky Kerec 00.00. 1925 00.00. 1943 zdravotnice, od listopadu 1944 pomocný sanitní referent u 3. praporu
Germana Keršnerová
Františka Honsová Kholová 00.00. 1920 00.08. 1944
Margarita Kiplová
Markéta Kippelová 994/ž 28.02. 1903 27.08. 1942 kuchařka
Karla Kipplová 13.832/ž 02.05. 1929 15.06. 1944 vojín-elév fotky
Zuzana Kišgeciová
Emilie Řepíková Klabanová 10.06. 1944 skladnice, výstrojní sklad
Hilda Veselá Klauová 17.425/ž zdravotnice
Františka Kleinbergová 996/ž 22.10. 1911 27.08. 1942 zdravotnice
Izabela Kleinová
Katarína Klementová
Helena Klepková
Pavlína Klicperová
Galina Ďurčaková Kliglová 9.531/ž 00.00. 1920 00.00. 1991 22.05. 1944 NP štábní rota
Marie Pánková Kliglová 00.00. 1922 00.04. 1944 osvěta
Halina Klímová 00.00. 1920 00.05. 1944
Bella Klingelová
Jelena Klossovská
Naďa Kloučková
Žofie Klováničová
Marie Klováničová
Františka Knoppová 9.732/ž 02.06. 1944 od NT k čs.arm. sb. pomocná rota
Marie Kobzínková
Marie Kočerhanová
Božena Kočíková
Katarína Kocková
Zuzana Kocková
Markéta Červínová, Koutná Kohnová 653/ž 22.03. 1921 14.02. 1942 osvěta, redakce novin
Ludvika Kohnová
Anna Kohnová
Gréta Kohnová
Margarita Kohnová
Lea Kohnová 00.00. 1924 fotky
Anna Kohútová
Anna Koláčková 00.00. 1923
Markéta Kolaňová
Lída Kolomazníková 13.830/ž 09.08. 1924 15.06. 1944 pomocná služba v poli fotky
Reila Edita Kornfeldová Kolská 6.814/ž 21.09. 1919 05.02. 1944 pomocné služby
Marie Kondričová
Katarína Kopčoková
Marie Kopčová 3120 09.05. 1922 10.06. 1943 radistka spojovací roty 1.brigády, účast v SNP
Libuše Koptová
Julie Korolová
Anna Korolová
Alžběta Korotková
Tamara Goldanová(Golfánová) Kosilo 8.729/ž 31.03. 1920 04.01. 1944 pom. služba
Marie Kosjuková
Ivka Košňářová 00.00. 1928
Marie Kosťáková
Marie Kosťáková
Taťána Kostecká
Jiřina Martanová Kostková 13.550/ž 04.07. 1926 10.06. 1944 od NT k 3. brig.
Vasilina Kosťová
Ludmila Kostrhůnová 6.677/ž 02.08. 1897 15.11. 1943 ošetřovatelka, dětský domov
Růžena Koutecká
Marta Koutná v seznamu Vol. Č. není
Magda Kováčová 6.635/ž 08.07. 1923 04.01. 1944 radiotelegrafistka, 2.paradesantní brigáda 2 parabrigáda
Olga Kováčová 11.04. 1905
Marie Kováčová
Žofie Habešová Kovalčuková 00.00. 1928 00.00. 1944
Alžběta Kovandová 3.750/ž 12.02. 1909 18.12. 1943 náhradní rota, práce v prádelně
Ludmila Rajcinová Kovandová 00.00. 1921 00.04. 1944
Anna Kovtanová
Libuše Kozáková
Anastazie Bartejsová Kozáková 00.00. 1927 10.06. 1944
Emilie Kozáková 9.738/ž 02.06. 1944
Anna Kozlíková 00.00. 1920 00.04. 1944
Marie Kamarytová Kozubašová 00.00. 1922 00.00. 1944 2.paradesantní brigáda fotky
Zuzana Králíková
Věra Kerchrtová Králová 02.04. 1919 00.04. 1944
Lída Novotná Králová 00.00. 1918 00.05. 1944
Helena Kramerová
Luise Abrahams Kramerová 445254 21.05. 1910 meteorologická služba
Žofie Skirová Krasňaniková
Alžběta Kratochvílová 14.781/ž 11.05. 1918 01.07. 1944 od NP k Arm. sboru, spojovací prapor spsp
Slavie Kratochvílová 14.0780/ž 06.02. 1921 01.07. 1944 od NP ke Sboru spoj. prap. spsp
Alžběta Ďurišová Kratochvílová 00.00. 1918 00.06. 1944
Helena Krausová
Růžena Loudová Kreibichová 00.00. 1924 00.04. 1944
Marie Kreindlerová
Emilie Svítková Krejčíková 00.00. 1925 00.04. 1944
Olga Pěníčková Krejčíková 00.00. 1926 00.00. 1944
Ludmila Kašparová Krejčíková 00.00. 1919 00.00. 1944
Naďežda Laubová Krejčová 15.03. 1927 00.00. 2016 00.06. 1944 spojařka
Ludmila Krestovozdviženská 00.00. 1918 zdravotnice
Mária Kriváková
Marie Krivaničová
Jiřina Hlaváčková Křivková 00.00. 1925 10.06. 1944
Jiřina Jiráková Křížková 26.890/Ž 20.10. 1926 00.00. 2016 22.01. 1945 zdravotní služba
Helena Husáková Krupařová 00.00. 1919 00.08. 1944
Marie Krziseková
Anna Kubečková
Katarína Kubincová
Emilie Kubištová 15.349/ž 20.04. 1915 10.07. 1944 3. brig.
Anastazie Kučerová
Marie Kučerová 06.04. 1905
Helena Kučerová 00.00. 1923 00.04. 1944
Anastázie Markupová Kučerová 00.00. 1925 00.07. 1944
Anastazie Kucharová 6.858/ž 04.01. 1919 19.01. 1944 schopna pom. sl. v poli
Emilie Závodská Kudrnová 00.00. 1925 00.08. 1944 zdravotnice, 3.brigáda
Zlata Kugelmassová
Mária Kukavská
Zuzana Kukučová
Elizabeta Balíková Kulhánková 3457/ž 07.04. 1909 26.08. 1943 kuchyně mužstva
Marie Kulhánková 29.01. 1944 Neschopná služby
Olga Popková Kulhánková 00.00. 1926 00.10. 1944
Emča Kulhánková
Alžběta Kulhavá
Anna Kulichová 9.532/ž 00.00. 1924 00.00. 1972 22.05. 1944 NT
Anastazie Němcová Kulichová 9.534/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 NT
Emilie Bauchová Kulichová 9.533/ž 00.00. 1926 22.05. 1944 NT
Marie Civková Kulichová 9.535/ž 00.00. 1923 22.05. 1944 NT
Marie Kunášková 13.829/ž 14.10. 1927 1944- 06-15 Kamenec Podolsky fotky
Helena Kurachová
Anastázie Růžičková Kurinová zdravotnice
Marie Krišková Kuruciková
Xenie Kurucová
Vasilena Kušílková
Anna Šenkbauerová Kvapilová 00.00. 1925 00.05. 1944 spojka u autoroty
Věra Kvardová baterie PLD
Marie Kyselá
Marie Kyselková 00.00. 1921 00.04. 1944
Irina Kyžček 00.00. 1926 00.08. 1944
Anna Labátová
Božena Labátová
Věra Fišmannová-Tichá Lahulková/Hechtová zdravotnice
Sylva Abrosimova Laštovičková 6800/ž 29.01. 1944 vojínka,elév NT štáb. rota
Rebeka Leckerová
Marie Šímová Ledvinová 00.00. 1924 04.00. 1944
Zuzana Legyňová
Marie Leheta
Mária Lenčová
Zuzana Lenčová
Anna Leníková
Božena Lenochová
Marie Leščuková 10.06. 1944
Květa Levkovicová
Olga Lhotáková 15.355/ž 10.09. 1903 01.07. 1944 3. brig.
Gréta Líbezná km.č.7161 17.11. 1909 náhr. rota,polní prokuratura, 3. brigáda zdrav. rota
Jiřina Irena Kulichová Linhartová 00.00. 1925 00.08. 1944 zdravotnice, 3.brigáda
Marie Lipijová
Roza Lisová
Lydie Livingová
Eugenie Ljačšenková
Anna Ljavinecová
Marie Lobková
Marie Logojdová
Anna Lojblová 00.00. 1924
Anna Lomenová
Katarína Lonichová
Jarmila Losňáková 01.01. 1912
Františka Löšnerová 14.02. 1897 26.09. 1943 důst. prádelna
Xenie Lučanová
Xenie Lučinová 16.582/ž 20.11. 1919 15.07. 1944 spsp
Jiřina Lucuková opakuje se na č. 425
Jiřina Lucuková 9.536/ž 22.05. 1944 NT
Pelagie Lučynová
Vasilina Lučynová
Františka Ludvíková 13.716/ž 02.02. 1917 01.07. 1944 Arm. sbor štáb. rota
Taťána Luskačová 8.741/ž 31.12. 1901 24.04. 1944 NT autopark
Helena Kadavá Luťanská 19.03. 2018 01.04. 2009 zdravotnice fotky
Halina Lysá
Helena Macháčková 9537/ž 22.05. 1944
Taťána Machačová
Františka Hladíková Macků 00.00. 1925 pěšák, 2. prapor
Zuzana Madacká
Anna Maďarová zdravotnice
Žofie Maďarová
Olga Maierová 6.801/ž 29.12. 1923 05.01. 1944
Ruth Maierovičová
Magda Majerovičová
Božena Majorová
Marta Majovská
Anna Malá
Marie Poustecká Maláková 00.00. 1921 00.04. 1944
Anna Maletavá radiotelegrafistka
Jana Maletová 2. paradesantní brigáda
Anna Maletová
Janina Černá Malínská 985/ž 09.12. 1923 13.08. 1942 zdravotnice
Anna Malínská 25.05. 1889 04.01. 1942 v péči soociálního referátu
Vilma Mancerová
Eudokie Manincová 16.442/ž 15.11. 1911 01.07. 1944 od NP ke spoj.prap .sboru spsp
Anna Maříková 13.854/ž 25.02. 1926 15.06. 1944 od NT k spoj. prap. arm. sb. fotky
Eva Kočanová Markovičová baterie PLD
Josefína Marshalová 14.07. 1898 20.04. 1944
Zina Maršíková
Emilie Kastnerová Martínková 00.00. 1919 00.04. 1944
Věra Jurigová Martínková 9.538/ž 00.00. 1922 22.05. 1944 NT por.
Anna Repaská Martínková 00.00. 1923 00.04. 1944
Anna Maryčová
Marie Maryhotová
Vasilina Ljachová Masárová 12.07. 1922 15.05. 1943 pomocná lékárnice
Anna Maskalová
Marie Michajlovičová Mašková 00.00. 1921 00.04. 1944 deátník
Geletiová Maskovcinová
Cecilie Eliášová Maslejová 26.07. 1922 spojařka
Zdeňka Doudová Matinová 00.00. 1915 00.00. 1943
Helena Matrincová
Ludmila Bičišťová Matušková 1110/ž 04.08. 1924 21.02. 2005 30.11. 1942 zdravotnice
Viktorie Matušková 2.903/ž 03.08. 1899 26.09. 1943 důst. prádelna
Olga Procházková Matušková 00.00. 1922 00.09. 1944
Lucie Maulisová 9.539/ž 00.00. 1919 22.05. 1944 čs. sam. brigáda
Marie Šanová Medunová 00.00. 1927 00.00. 1984 10.06. 1944
Margarita Medvědová 9.176/ž 19.03. 1927 17.05. 1944 pom. služba
Dora Meklerová
Zuzana Meklerová
Maria Kozáková Melasová 9.540/ž 00.00. 1914 22.05. 1944
Mária Melichová
Žofie Popovičová Mělničková 30.11. 1923 00.00. 1943 spojařka(1.brigáda), zdravotnice (3. brigáda)
Pelagea Mělniková
Gisela Mermelsteinová 8.744/ž 25.12. 1916 24.04. 1944 pomocná služba, švadlena
Evženie Czerkesová Mesnerová 00.00. 1924 00.00. 1988 00.05. 1944
Klaudie Mesnerová 00.00. 1914 00.03. 1944
Tatiána Zavřelová Mesnerová 9.541/ž 22.05. 1944
Marie Mezenská
Libuše Mezenská 00.00. 1922 00.04. 1944
Marie Petruňová Michálková 3.459/ž 21.07. 1922 26.07. 1943 2.paradesantní brigáda, radistka, spojařka
Lydie Rodáková Michálková 9.542/ž 00.00. 1922 22.05. 1944
Anna Mikuláková
Marie Mikulinová
Mária Mikušová
Marie Milasová
Nina Řeháková Millerová 9.543/ž 00.00. 1924 22.05. 1944
Věra Nosková Mironová 00.00. 1926 00.04. 1944
Anna Mišková
Marie Havryluková Mlavcová
Marie Mlavecová
Marie Mohoritová
Mária Mojžíšová
Anna Morávková 13.853/ž 07.03. 1927 15.06. 1944 telefonistka, 3.brigáda fotky
Maria Morkesová
Žofie Moskalová
Ludmila Barešová Možná řidička
Stanislava Mrázková
Helena Pavličová Mrázová 00.00. 1926 00.04. 1944 fotky
Elena Mriková 25.03. 1905
Zuzana Muchová
Markéta Mučiková
Zuzana Mudrochová
Emilie Müllerová 27.06. 1922 06.05. 1942
Margita Müllerová
Poločena Murinová
Janina Mušková
Mušlová Muchová
Josefa Mutlová
Mária Myjavcová
Olga Nedbálková 10.06. 1944
Ludmila Nepovímová 13.857/ž 27.01. 1925 19.06. 1944 od NT k 1.čsas štáb,. rota spsp
Edith Greig, Weitzenová Nettlová 2062287 29.09. 2011 odposlechy posádek německých letadel a letišť
Jiřina Jandová Neubauerová 651/ž 27.02. 1926
Cíla Neumannová 6.78O/ž 01.08. 1906 oprava prádla
Růžena Neumanová
Anna Nilabovičová
Eugenie Nosková 14.116/ž 20.05. 1922 19.06. 1944 3. brig. spsp
Mária Notová
Charlota Nová
Alexandra Nováková
Slávka Nováková 00.00. 1926 10.06. 1944
Helena Boblachová Nováková 13.315/ž 30.11. 1925 02.06. 1944
Marie Nováková 13.860/ž 26.11. 1920 19.06. 1944 od NT k 3. brig. spsp
Marie Schejbalová Nováková 00.00. 1920 00.06. 1944
Alla Hribová Novická 765/ž 30.03. 1921 00.08. 1943
Natalie Kurucová Novická 3.778/ž 07.02. 1924 05.10. 1943 2.paradesantní brigáda
Ludmila Novická 6.942/ž 24.05. 1804 04.01. 1944
Margita Novosadová 6.636/ž 24.11. 1920 04.01. 1944 radiotelegrafistka, 2.paradesantní brigáda
Libuše Mrázková Novotná 20.12. 1925 09.09. 1944 10.06. 1944 1. brigáda, 2. dělostřelecký pluk, spojařka
Marie Miškejová Novotná 00.00. 1918 00.00. 1987 00.07. 1944
Naděžda Diasova Novotná 00.00. 1924 00.00. 1996 10.06. 1944
Anna Novotná 00.00. 1920 00.04. 1944
Lydie Štímová Obstová 281 21.12. 1921 08.01. 1943 zdravotnice
Anna Očojevová
Soňa Oesterreichová 6.782/ž 23.05. 1911 oprava prádla
Marie Olexejová
Markéta Tesaříková Olšanová 932/ž 19.10. 1923 29.07. 1942 zdravotnice, spojařka+J226
Květoslava Kuklová Ondráčková zdravotnice, radiotelegrafistka
Olga Ondrovščuková (Androščuková) 13.0756/ž 23.08. 1920 19.06. 1944 od NT k 1. brig.
Helena Opanevičová 9.652/ž 27.05. 1944 3. brig. od 1944-08-01k NT
Marie Osterzalevská
Anna Kelnarová Otmarová 00.00. 1922 00.00. 1983 10.06. 1944
Emilia Šimečková Pacáková 9.546/ž 00.00. 1924 22.05. 1944
Marie Nandračová Pacáková 9.547/ž 00.00. 1922 22.05. 1944
Aloisie Pacáková v seznamu Vol. Č není
Ilsa Pachtová 15.376/ž 31.07. 1920 15.11. 1944 od NP k pomocné službě
Anna Marie Paščuková 9.547/ž 00.00. 1914 22.05. 1944
Anna Pastorková 13.865/ž 20.02. 1920 01.07. 1944 od NT k Arm. sboru intend. park spsp
Evženie Paterová 10.06. 1944
Antonie Vavřečková, Vranková Paterová 00.00. 1922 10.06. 1944
Marie Smolíková Paterová 00.00. 1924 00.00. 1981 10.06. 1944
Tamara Patrusová 8.762/ž 20.08. 1924 25.04. 1944 NT schopna pom. služby
Zuzana Paulinyová
Gréta Marguliesová Paulová 6.802/ž 05.01. 1917 05.01. 1944 pom.rota 1.brig.
Ida Paulová 29.03. 1905
Tima Paulová
Alžběta Pavelková
Zuzana Pavíková
Vlasta Vyhnánková Pavlánová 287/ž 00.00. 1921 17.02. 1942 zdravotnice
Natálie Pavlenková 6.804/ž 30.05. 1918 29.01. 1944 1944-09-01 na vlast. žádost propuštěna z arm.
Soňa Plutnarová Pavlišincová baterie PLD
Agafia Pavlišincová
Emilie Pendíková
Anna Peregiňová
Elsa Perelmanová 14.788/ž 07.12. 1909 01.07. 1944 1. brig. spsp
Anna Perembešová
Marie Perestová zdravotnice
Anna Šuttová, Beranová Perná 857/ž 18.02. 1909 26.03. 1931 00.06. 1942 dětský domov ppor.
Ludmila Perná 110.459/ž 06.07. 1880 29.01. 1944 v péči sociálního referátu
Helena Pešková Petrasová 26.11. 1926 00.00. 1981 00.05. 1944 tankový pluk, samopalnice rtn
Štefa Nejedlá Petrová
Marie Ljalková, Navrátíková, Lastovecká Petruščáková 477/m 00.00. 1920 03.06. 1942 odstřelovačka,zdravotnice-řidička
Anastazie Petruščáková
Naděžda Buršíková Petruščáková
Pfaufederová
Lenka Pfefferkornová
Hana Pavlů Pfefferkornová
Ludmila Picajová
Maria Levorová Pidjurina 8.385/ž 01.08. 1923 15.04. 1944 pomocná služba v poli
Marie Pilná 9.549/ž 22.05. 1944
Vlasta Pilná
Vlasta Tušakovská Pilná 00.00. 1926 00.08. 1944
Zuzana Pintirová
Zuzana st. Pintirová
Marie Kvapilová Pišlová 927/ž 00.00. 1921 23.07. 1942 zdravotnice, spojařka
Anna Pišlová 00.00. 1919 00.00. 1949 00.05. 1943
Pavlína Matoušková Korousová Pišlová 00.00. 1925 00.07. 1944
Gréta Pišlová
Růžena Pithartová 02.06. 1908 pomocná voj.služba v zázemí
Anna Pixadesová
Anna Plachtinská
Olena Plastmijáková
Marie Plečindová
Marie Fedorčíková Pohoriljaková 16.05. 1918 25.05. 1943 spojařka - radistka
Františka Pokorná 00.00. 1927
Edit Poláková
Anna Poláková
Katarína Poliáková
Olga Poliščuková
Helena Polívková řidička
Jevdokie Poljaničková
Gréta Pomerančová 30.03. 1920
Hana Popelíková zásobovací důstojnice RAF
Ludmila Popovičová 8.576/ž
Marie Porupatičová
Emílie Pospíšilová 9.550/ž 00.00. 1916 22.05. 1944 rtn.
Anastazie Pospíšilová
Milena Najmanová Prášilová 00.00. 1923 00.00. 1988 00.06. 1944
Mária Pribišová
Evženie Příbramská
Galina Kalinina Přibylová 745/ž 20.12. 1921
Anna Marie Faltusová Procházková 19.04. 1919 řidička
Heňa Proňská 10.06. 1944
Anastazie Prošková ? 25.11. 1925 23.06. 1944
Věra Průšková 9.551/ž
Helena Prokešová Průšová 00.00. 1921 00.09. 1944
Mária Psotová
Anna Deylová Ptáčková 1074 02.09. 1923 30.11. 1942 zdravotnice
Emilie Ptáčková 2.904/ž 27.02. 1903 26.09. 1943 ošetřovatelka
Dore Raabová
Elsa Rabinerová 6.805/ž 28.05. 1899 NT pomocná služba
Bohumila Radová
Helena Šterkezová Radvanská 00.00. 1924 00.00. 1944
Anna Raichlová 7.225/ž 23.11. 1894 22.02. 1982 29.02. 1944 v péči sociálního referátu NT
Věra Raichlová 7.226/ž 24.01. 1930 06.09. 2007 29.02. 1944 elév-NT
Klára Raichlová ?
Božena Raichová
Kateřina Raiduková
Anna Rajšová
Janina Weberová-Vrbová Rajzová 20.07. 1925 19.03. 1944 4.odd. štáb 1. brig. ppor.
Janja Raková velitelka zdravotnického praporu
Agata Rakovciová
Kalina Mulitová Rakovciová baterie PLD
Anna Ralbovská
Libuše Krinická Rališová 00.00. 1919 00.04. 1944
Libuše Ditrichová Rampasová 00.00. 1922 00.07. 1944
Anna Ratušková
Leonora Rausnitzová 6.783/ž 01.11. 1897 04.01. 1944 sestra na ženské ambulanci
Věra Vojtěchovská Rážová 00.00. 1922 00.07. 1944
Anna Rážová 00.00. 1927 00.00. 1991 00.06. 1944
Anna Rážová 00.00. 1927 00.00. 1991 00.06. 1944
Lydie Vlasáková Réblová 00.00. 1926 00.00. 1984 00.04. 1944 ppor.
Anna Redejová
Elfrida Halmová Redingerová 14.794/ž 18.10. 1925 10.07. 1944 spsp
Roza Reichmannová 6.806/ž 30.07. 1906 29.01. 1944 pomocná služba
Rena Reichmanová 13.882/ž 20.05. 1930 štáb.rota náhr. pluku, elév fotky
Roza Reichmanová
Rena Reichmanová
Matylda Braunová Reichová 339/ž 12.03. 1908 17.02. 1942 osvěta, redakce novin Naše vojsko v SSSR
Eliška Reichová 15.04. 1898 důst. prádelna, sanitářka
Věra Reimanová
Klára Rejschová
Věra Richtrová
Bronislava Rinzlerová 05.04. 1905
Marie Rollerová 13.884/ž 15.10. 1925 26.11. 1944 od NP k 3. brig. pomocná služba v poli
Kateřina Romanková
Helena Romanová
Taťána Romanová
Nina Židlická Roonová 13.885/ž 00.00. 2000 15.06. 1944 štáb. rota spsp 1945-01-15 svob.
Xenia Roščáková
Marie Roščincová
Hana Rosenbaumová radistka
Ira Rosendlerová
Rachela Rosenzweigová 606/ž 28.02. 1921
Ruth Rosická 2.paradesantní brigáda
Helena Rotová
Anna Roušalová 00.00. 1922 00.09. 1944
Marta Rozenbaumová
Anna Rozenbaumová 3.734/ž 16.06. 1923 26.08. 1943 2. parabrigáda
Olga Rubinfeldová
Rubisová
Naděžda Rudenková 00.00. 1921 10.06. 1944
Edith Rudingerová 2117443 meteorologická služba
Ruth Ruffová
Elena Rumanová
Margita Rungailová
Marie Ruščáková
Helena Rusinová
Marie Rusňáková
Věra Dolejšová Růžičková 222/ž 23.01. 1918 11.02. 1942 zdravotnice
Marie Šafránková
Marie Sakačová
Marie Sakačová
Bohumila Salnerová
Rachel Salzmanová
Marie Samorigová
Leokadia Šantrochová 13.908/ž 24.12. 1924 19.06. 1944 3. brigáda spsp
Margarita Baranovská Sarkaničová radistka štábu 4. brigády fotky
Alžběta Šárová ? 21.03. 1944 schopna pomoc. služby v poli
Anna Sasinová
Marie Savková
Anna Savščincová
Eleonora Scharfová 529/ž 20.04. 1901 11.03. 1942 zdravotnice
Marta Schecková polní soud
Žofie Scheimanová 18.04. 1920 zdravotnice
Rafina Schlachetová 9.675/ž 30.05. 1944 k NT
Herta Fleischmannová Schlachetová
Jarmila Schlesingerová 13.657/ž 29.12. 1920 20.06. 1944 pomocná služ. zázemí
Margareta Rytířová Schneiderová 2105166 23.12. 1926 elektromontérka, ke konci války 310. čs. bomb. peruť
Edita Schreierová 14.803/ž 16.03. 1926 01.07. 1944 3. brig. spsp
Ida Schröttrová
Lucille Malvina Wilson Schulhofová 2130870 27.10. 1915 písařka
Malvína Schulzingerová 05.01. 1917 04.01. 1944 pomocnice v kuchyni
Anna Radová Ščurová 3213/ž 00.00. 2008 21.06. 1943 PL- dělostřelectvo
Dobromila Poloková Šebestová 00.00. 1921 00.04. 1944
Alexandra Šebjanová 26.03. 1905
Marie Zroutová Šedová 00.00. 1916 00.04. 1944
Helena Segetová
Merita Seidlerová
Olexia Seidlová
Merita Seidnerová
Anna Sejfová
Mindra Sekotová 14.798/ž 04.09. 1912 24.06. 1944 spsp
Valentina Semenďáková 6.956/ž 01.07. 1922 27.12. 1943
Bety Šepsová
Anastazie Serňuková
Irena Ševelerová
Zuzana Sičová
Evdokie Sidejová
Antonína Takmačeva Sidonova 13.01. 1909
Ilsa Šifová 643/ž 16.05. 1915 písařka
Jevdokie Sigijová
Anna Sigmundová
Marie Siklenková
Katarína Sikorová
Irena Sikurinecová
Adéla Silbermanová 6.810/ž 12.06. 1891 NT kuchařka
Anna Šimáčková 995/ž 23.06. 1908 27.08. 1942 sociální referát
Halina Holbová Šimanovská 00.00. 1923 00.07. 1944 evidence vojáků
Libuše Šimanovská 00.00. 1903 00.07. 1944 tlumočnice gen.Kratochvíla
Anna Šimeková
Marta Magdičová Šimoničková 00.00. 1926 00.07. 1944
Anna Šímová
Anna Sinkovičová
Marie Sýkorová Šircová 00.00. 1921 00.08. 1944
Anastazie Sisáková
Šišová
Emilie Skalická
Hafie Škiravá
Věra Suchopárová Skřivánková 00.00. 1923 10.06. 1944
Anastazia Reutová Skutková prádelna
Anastazie Škutková
Marie Skybová
Berta Spitzerová, Široká Sladkusová 476/ž 25.10. 1915 06.03. 1942 osvěta, zapisovatelka polního soudu
Marie Čechová Šlaňhofová 00.00. 1925 10.06. 1944
Alexandra Šlapáková 9.117/ž 23.04. 1910 15.05. 1944
Žofie Slavouková
Marie Špačková Šlégrová 00.00. 1922 10.06. 1944
Vasilina Hrušková Slivková 14073/ž 10.01. 1924 15.05. 1992 14.07. 1944 pradlena, zdravotnice
Cecilie, Vasilina otec Jan Slivková 1407/ž 10.01. 1924 1944-07-14-Šandrovo,okr.Chust fotky
Milada Šmídová 6.811/ž 13.01. 1894 oprava prádla
Madla Šmídová
Marie Šmídová
Irena ( Jiřina) Malínská Šmidtová 00.00. 1925 00.04. 1944
Nina Smočuková 00.05. 1944
Miroslava Pavelcová Smulská 09.05. 1927 00.00. 1944 zdravotnice
Berta Šnicerová
Alexandra Imrová Sobotěnková 00.00. 1924
Libuše Veverková, Isopová Soldonová 00.00. 1925 00.07. 1944 baterie PLD
Helena Šolembová
Dina Solomonovičová 6.818/ž 17.03. 1918 05.02. 1944 pom. služby v zázemí, kuchařka švadlena
Jiřina Predmerská Somolová 806/ž 06.06. 1920
Naděžda Somolová
Emilie Štěpanovská Somolová 00.00. 1919 00.00. 1994 00.05. 1944
Štefanie Sontagová
Olga Sopinová 10.06. 1944
Agafie Sopková
Agafie Sopková
Jolana Sotáková 2. paradesantní brigáda
Zuzana Sovišová
Libuše Spačková
Sofie Špačková 00.00. 1924 00.04. 1944
Dora Spengerová
Dolores Prchalová Šperková 200398 17.09. 1915 01.05. 1990 zpravodajská důstojnice
Rosa Spievanková
Anna Srúková
Anna Štancová
Irena Štecová
Gerda Steinerová
Líza Štekerová
Berta Kriesová Steklová 20.07. 1920
Slavěna Chudobová Štěpánková 00.00. 1925 00.00. 1945 05.00. 1944
Celina Šternová
René Sternová 2161963 19.09. 1926 zdravotnice
Marie Kladivová Stibůrková opakuje se č. 897
Sára Stielmonová
Anna Stoklásková
Ludmila Štreusová 13.905 06.07. 1926 19.06. 1944 od NT k Arm. sboru spojovací prapor spsp
Marie Strnadová
Lydie Horálková Studničková 6.788/ž 16.02. 1925 04.01. 1944 2.paradesantní brigáda
Anna Stupavská
Žofie Mašková Stýblíková 00.00. 1918 00.00. 1987 00.04. 1944
Vasilina Subotová
Jiřina Zárecká Suchá 00.00. 1925 00.04. 1944 zdravotnice
Marie Fišerová Suchomelová 00.00. 1925 10.06. 1944
Emilie Šulcová
Helena Sulenková 6.813/ž 07.01. 1914 29.01. 1944 pom. služba v zázemí
Broňa Šulingerová
Ida Marie Sudická Šumová 2146048 14.03. 1916 14.04. 1992 meteorologická služba
Zuzana Šuranová
Valentina Šušková 16.586/ž 22.10. 1921 01.07. 1944 spsp-spoj. prapor a pluk
Marie Švantková 00.00. 1925 politická komisařka
Jiřina Kopoldová Švermová 23.09. 1923 14.02. 2009 spojařka u štáb.roty 1. brig., praporu sboru a osvěty
Žofie Svistáková
Olga Antošová Svítková 00.00. 1911
Jiřina Vítková Svobodová 00.00. 1925 00.07. 1944
Marie Sykomelová
Anastazie Sysaková
Marie Nágelová Tabulková 00.00. 1922 00.00. 1944
Helena Gregorová Tamchinová 00.00. 1923 00.07. 1944
Eleonora, Tamchinová
Olga Beitlová Tamchinová 14.086/ž 06.01. 1924 19.06. 1944 3. brig. spsp
Viktorka Tašová
Kateřina Taussingerová 3.737/ž 29.11. 1910 26.08. 1943
Valerie Telková
Anna Tenglerová 00.00. 1922 10.06. 1944
Maria Ternavčuková
Marta Terpajová osvěta
Ludmila Mlejnková, Nevečeřalová Tesárková 2092047 14.04. 1908 kuchařka
Marie Popovičová Tesařová 00.00. 1925 00.07. 1944
Pavla Thalerová 6.812/ž 16.07. 1909 01.09. 1944 NT
Milada Tichá
Marie Timkovičová 09.09. 1944 3. brigáda, PL oddíl
Julie Tivodarová baterie PLD
Lydie Tobiášová 739/ž 20.01. 1921 16.05. 1942 zdravotnice, spojařka
Filomena Jilmová Tobiášová 740/ž 12.07. 1923 16.05. 1942 zdravotnice
Edita Neuwirthová Tobiášová 756/ž 20.07. 1924 16.05. 1942 zdravotnice, spojařka
Antonie Tokmačová
Katarína Tomanová
Anna Tomaševská 00.04. 1944
Marie Tomišincová
Emilie Sabadošová Tomšová 00.00. 1917 00.00. 1990 00.04. 1944
Olga Trušková 9.551/ž svob. dnem 1945-01-01
Evženie Trykynová
Anna Ťuchová zdravotnice, baterie PLD
Vasilina Tuchová
Vasilina Tuchová
Marie Ťulková
Hedvika Tulová
Jana Tůmová 2.paradesantní brigáda
Anna Turanová
Zora Turanová
Marie Turjaničová
Marie Turková
Joy Mžourková, Kadečková Turner 426881 06.12. 1921 radiová/souřadnicová operátorka
Taťána Turunová 9.692/ž 30.05. 1944
Mária Tušiaková
Věra Marie Uhlířová 2133695 21.03. 1913 písařka při pomocných službách
Naděje Uldrychová 00.00. 1922 00.00. 1973 00.08. 1944
Olga Urbanová 00.00. 1909 00.00. 1956 00.04. 1944
Maria Ušovská
Serena Uveigová
Anna Valášková 00.00. 1921 00.05. 1944
Anna Králová Valentová 478/ž 23.05. 1906 03.03. 1942 zdravotnice
Josefa Valentová 765/ž 30.04. 1904 00.05. 1942
Marie Battová Valentová 00.00. 1910 00.05. 1942 krejčovská dílna
Jolana Ludmila ? Veijnarová Valentová 00.00. 1919 00.00. 1984 00.05. 1944
Ludmila Vejnarová Valentová 9.556/ž 00.00. 1919 00.00. 1984
Míroslava Ribarová Valentová 00.00. 1927
Elsa Valerová
Lída Valešová 16.587? 07.03. 1925 10.07. 1944 3. brig.
Anna Hajná Valoušková 9.557/ž 00.00. 1921 00.05. 1944 štábní rota důst. jídelna
Marie Matějková Valoušková 9.558/ž 00.00. 1926 00.05. 1944
Anna Valovšiková Není to Valoušková Anna VČ pod č. 851
Helena Valtrová
Anna Vantochová
Ludmila Frölichová Vaňurová 14.771/ž 08.04. 1908 do 1945-01-06 přemístěna k NR
Afia Vargová
Katarína Vargová
Marie Gurelová Budilová Vávrová 00.00. 1925 00.04. 1944
Božena Vávrová 00.00. 1924 00.04. 1944
Františka Genderová Vávrová 00.00. 1945
Anna Velická 00.00. 1926 pěšák, 2. prapor
Věra Venigerová 14.099/ž 04.04. 1925 19.06. 1944 3.brig. spsp
Anna Věnunková v seznamu Vol.Č. není
Naďa Bruhová Veselá 00.00. 1925 00.07. 1944 spojařka, 2.děl.pluk
Antonie Kubísková Veselá 14.097/ž 02.10. 1925 19.06. 1944 1. brig. spsp
Emilie Kozáková Veselá 14.098/ž 11.10. 1926 19.06. 1944 3.brig. pomoc. služba
Věra Citterbergová Větrovcová 16.588/ž 25.07. 1926 10.07. 1944 3. brig.-odd. PLD později zdravotnice četař
Nina Vichrovská 9.561/ž 16.09. 1944 od spoj. prap. čs.arm.sb k NT
Evženie Kopčáková Vígnerová 9.560/ž 30.03. 1924 21.11. 1944 čsas -tr. des. dnem 1945
Marie Vinterová 14.O95/ž 27.08. 1925 19.06. 1944 1. brig. spsp
Anna Viziová
Irma Vlčková 3.143/ž 01.02. 1905 26.09. 1943 ošetřovatelka, dětský domov
Hana Fischl Vogelová 2098118 20.06. 1913 tlumočnice u 311. čs. bomb. perutě
Regina Voglová
Břetislava Václavíková Vokáčová 00.00. 1926 10.06. 1944
Valentina Vokráčová 00.00. 1923 00.07. 1944
Anna Benešová Volfová 00.00. 1900 00.00. 1952 00.00. 1944 také pod č. 812
Anna Volfová Anna Volfová také č. 715
Maja Rubinsteinová Volkova 6.786/ž 26.04. 1924 04.01. 1944
Emilie Mackovčinová Vondrová 13.352/ž 16.12. 1922 02.06. 1944
Halina Vorobcová 1340 04.01. 1919 12.01. 1943 zdravotnice
Vasilina Vorobčuková
Tamara Kadlecová Voronina 6.775/ž 18.04. 1923 04.01. 1944
Marie Žďárská Vostarková 00.00. 1925 00.04. 1944
Vasilevna Vovkancová
Mária Vozárová
Jiřina Voženílková 14.091/ž 15.11. 1925 19.06. 1944 3. brig. spsp
Nina Vychrovská 00.00. 1923 00.05. 1944
Evženie Lukačková Vyletělová 00.00. 1925 00.00. 1987 10.06. 1944 spojařka, 2.brigáda
Vlasta Pajerová Vyletělová 00.00. 1926 11.09. 2009 10.06. 1944
Felicita Vyndholzová
Etelka Vyrániyová 16.589/ž 18.07. 1925 03.07. 1944 spsp
Gisela Weisová
Věra Grossmanová Weissová 1000/ž 30.09. 1918 27.08. 1942 výstrojní sklad
Erika Weissová
Elsa Weissová
Hana Wietmanová důst. prádelna
Felicie Windholzová
Ludmila Turbina Winterová, MUDr. 3.999/ž 25.08. 1915 lékařka
Pepita Wintrová
Frída Witriolová 918/ž 28.11. 1910 17.07. 1942 důst.prádelna, kuchařka
Marienne Wodáková 2144008 meteorologická služba, 311. čs. bomb. peruť
Gertruda Wolfová
Herta Wurzingerová řidička
Otýlie Bilićová Záhorová 00.00. 1927 24.01. 1943 zdravotnice, od listopadu 1944 sanitní referent u 1. praporu
Emilie Barboriaková Zajícová 00.00. 1920 00.07. 1944
Marie Kurková Zálevská 13.353/ž 06.09. 1911 02.06. 1944 ošetřovatelka v domově invalidů fotky
Dina Žaliová
Marie Babincová Zápotocká 00.00. 1924 00.04. 1944 svobodník
René Violet Whitelock Zářecká 452119 30.06. 1923 kuchařka
Marie Žatecká 00.00. 1927 00.04. 1944
Zuzana Zatrochová
Antonie Muchová Záveská 858/ž 13.06. 1913
Marie Záveská 3.749/ž 29.06. 1901 18.12. 1943 Náhradní rota, práce v prádelně
Alžběta Zelenáková
Naďa Zemanová 9.703 30.05. 1944
Anna Zichová km.č. 13117/m 17.11. 1923 19.10. 1944 00.04. 1944 spojařka, 1. pěší brigáda štáb dělostřelectva
Ema Zifferová
Naděžda Plachá Zigmundová 10.06. 1944
Katarína Žilová
Anna Zinglová 6.790/ž 10.06. 1903 04.01. 1944 prádelna
Helena Klimentová Zítková 00.00. 1923 00.00. 1957 00.05. 1944
Edita Zochovická řidička
Stanislava Zollerová
© 2008 Czechoslovak Women Fighting in Foreign Military Units in World War II, All rights reserved
Production of WWW presentation WOLFWEB.CZ